Pradžia
Sveiki atvykę į Ventos muzikos mokyklą

Muzikiniai rudenys - 2019

Turbūt kiekvieno pianisto didžiausia svajonė – pagroti kartu su simfoniniu orkestru. Ši svajonė labai sunkiai įgyvendinama  - tik ryškiausi atlikėjai yra kviečiami koncertuoti su orkestrais. Tačiau Emiljai Lopaitytei, jaunajai pianistei iš Ventos muzikos mokyklos, likimas padovanojo tokią galimybę.  Mokytojas I. Vežuks Emiliją delegavo dalyvauti edukaciniame projekte „Muzikiniai Rudenys 2019“,  su Šiaulių kameriniu orkestru  atlikti J. Haidno „Koncertą“ D-dur, Nr.11, 1-ąją dalį. Ir tai ne atsitiktinumas – Emilija labai gerai pažįsta  J. Haidno kūrybą, savo repertuare yra turėjusi ne vieną šio kompozitoriaus kūrinį.

Rugsėjo 30 d. Emilija nepriekaištingai pagrojo minėtą koncertą Naujosios Akmenės publikai. Po visų dalyvių pasirodymo, kamerinio orkestro muzikai išrinko Emiliją koncertuoti Šiauliuose – „Muzikiniai Rudenys 2019“ gala koncerte. Ir čia jaunąją pianistę lydėjo sėkmė. Emilija ir vėl užkariavo Šiaulių kamerinio orkestro ir vadovo V. Čepinskio širdis ir balsavime dėl premijos, ji tapo favoritė laimėdama koncertinės įstaigos „Saulė“ įsteigtą piniginę premiją ir žiūrovų audringą pripažinimą.

Nuotraukos iš renginių.

 

EDUKACINIS-PAŽINTINIS RENGINYS

Rugsėjo 26 d. Akmenės r. Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo įstaigoje „Kregždutė“ netrūko muzikos garsų ir svečių. Užsimezgusi draugystė su Ventos muzikos mokykla paskatino suorganizuoti edukacinį-pažintinį renginį „Liaudies instrumentai“. Mokytoja Auksė Nainytė  atvyko su folkloro ansambliu „Austėja“ ir atsivežė labai įdomių, daugeliui vaikų dar nematytų instrumentų: kanklių, lumzdelių, būgną, birbynę, švilpynes ir pūslinę. Vaikai, net patys mažiausieji, liaudies muzikos garsų klausėsi susidomėję. Programą paįvairino liaudies šokiai bei žaidimai. Renginyje dalyvavo svečiai iš Jungtinių Amerikos Valstijų Laima ir Jonas Šalčiai, Papilės parapijos klebonas Rimvydas Marozas. Su džiugesiu, šiltomis šypsenomis  bei saldumynais apdovanota ,,Austėja“, išvyko  į muziejų susipažinti tik Papilėje rastais eksponatais. Edukacinį – pažintinį renginį  įprasmino ir vainikavo  istorijos mokytojos  Kristinos Puzarienės  įdomūs pasakojimai.

Nuotraukos iš renginio.

 
Parašė Lilija Smalakienė   

Septynios vaivorykštės spalvos...

...ir septyni garsai, iš kurių kompozitoriai sudėlioja dermes gražiausiems savo kūriniams. Tada atlikėjai tas dermes pripildo savo talentu, jausmais ir emocijomis. O jau tada klausytojas gauna dovaną išgirsti, pajusti, išgyventi...  Taip vyniojosi mintys  absolvenčių Dominykos Gurinaitės ir Emilijos Lopaitytės koncerte, surengtame Akmenės krašto muziejuje. Jaunosios muzikantės žinomos  kaip „Venta Piano Duo“ fortepijoninis duetas. O jų koncertas „Septynių vaivorykštės spalvų“ pavadinimu buvo kur kas spalvingesnis nei pati vaivorykštė. Dominykos  ir Emilijos fortepijoninis duetas – daugybės nacionalinių bei tarptautinių konkursų laureatas ir diplomantas.  Kasmet jos ne po vieną laureato diplomą ar didįjį prizą į Ventą parveža. Jų mokytojas – Imants Vežuks. Kartu Dominyka su Emilija groja nuo 2015 m. Dominyka ir Emilija šį pavasarį baigia Ventos muzikos mokyklos fortepijono klasę. Nedažnas moksleivis gali surengti rečitalį. Ir ne šiaip iš mokyklos programinių kūrinių. Koncerte skambėjo įvairių epochų bei stilių klasikos bei šiuolaikinių kompozitorių kūriniai fortepijonui, fortepijoniniam duetui. Jei nematytum, kad už fortepijono septintokė ir aštuntokė, galvotum, kad klausaisi profesionalų ar bent jau akademijos absolventų koncerto. Fortepijono klavišai pakluso merginų pirštams, skleisdami tai raminantį garsų srovenimą, tai jų fontanus.  Muzikantės grojo kartu, grojo atskirai. Ir... dainavo. Dainavo solo ir kartu su draugais  ansamblyje „Belekuoks“.

Skaityti daugiau...
 

„Akmenės smuikelis“ - 2019

Birželio 8 d. Akmenės gamtos ir kultūros parke, 48-ąjį kartą vyko svarbiausia Akmenės rajono meno šventė ,,Akmenės smuikelis“. Kadaise tai buvo liaudiškos muzikos kapelų šventė, kuri  padėjo gerą pagrindą ateičiai, o dabar „Akmenės smuikelis“ - rajone yra didžiausias ir svarbiausias renginys, reprezentuojantis Akmenės krašto kultūrą, suburiantis visus meno kolektyvus, kultūrai neabejingus žmones, svečius iš kitų miestų bei užsienio šalių. Visada renginyje dalyvauja ir Ventos muzikos mokyklos moksleiviai. Šiemet mokyklą šventėje reprezentavo folkloro ansamblis ,,Austėja“ (vad. A. Nainytė), jaunučių choras ,,Čiulkinėlis“, mišrus choras ,,Ventava“  (vad. D.Savickienė, koncertmeisteriai R.Dievinas, G.Jankus), mokyt. G. Bučiuvienės dainavimo mokiniai ir grupė ,,Belekuoks“.

Nuotraukos iš renginio.

 

Ventos „Perlai”

Į Klaipėdoje vykstantį 10-ąjį jubiliejinį  tarptautinį vaikų ir jaunimo estradinio dainavimo konkursą „Linksmieji perliukai-2019“ suriedėjo 128 ,,perliukai” ne tik iš Lietuvos didžiųjų miestų, bet ir iš  Kaliningrado, Baltarusijos, Rusijos Federacijos. Konkurse dalyvavo  penkios Ventos muzikos mokyklos solistės:  Akvilė Srūgytė,  Dominyka Gurinaitė, Eidmantė Lileikytė, Emilija Lopaitytė ir Viktorija Kontrimaitė (mokyt. G. Bučiuvienė). Merginos labai išraiškingai, emocionaliai ir įtaigiai atliko pasirinktus kūrinius ir pelnė aukštus įvertinimus. Kiekvienoje kategorijoje rungėsi  po 16-18 dalyvių.  Dominyka pelnė I-osios vietos laureatės diplomą. Akvilė  iškovojo II-osios, o Emilija  III-osios vietos laureato diplomus. Visos trys varžėsi vienoje kategorijoje.  Vienoje  kategorijoje varžėsi Eidmantė ir Viktorija. Eidmantė pelnė I-osios vietos laureatės diplomą. Viktorija, sužavėjusi savo vokalu ir emocija ne tik publiką, bet ir komisiją, pelnė Grand Prix diplomą ir žaliąjį perlą. Laureatės apdovanotos specialiais perlais.

 

„Įrodyta: muzika gydo !”

Gegužės – birželio mėnesiais Ventos muzikos  mokykloje buvo vykdomas Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos skirto finansavimo projektas ,,Įrodyta: muzika gydo!”.  Visas projekto dėmesys buvo skiriamas vaikų ir jaunimo sveikatos išsaugojimui ir stiprinimui, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui bei ugdymui visuomenėje.

Projekto tikslas: muzikinio sveikatinimo procesas (kūrybinis, relaksacinis, lavinamasis, stimuliuojantysis, emocinis.

Skaityti daugiau...
 

„Austėjos“ gastrolės

Kaip ir kiekvienais metais  muzikos mokyklos folkloro ansamblis ,,Austėja" gegužės 25d. dalyvavo tautinės muzikos ansamblių ir orkestrų festivalyje ,,Trimitatis" Plungėje. Smagu buvo groti tradicinėmis kanklėmis skabinančių mergaičių būryje, klausyti koncertinių kanklių ansamblio, bei tautinių muzikos instrumentų orkestrų, pasipuikuoti tradicinių kostiumu, susiradus naujų draugų pasisukti polkos ritmu.

Birželio 5d.  folkloro ansamblis ,,Austėja" (vad.A. Nainytė) svečiavosi pas kaimynus žemaičius Mažeikiškius Vytauto Klovos muzikos mokykloje festivalyje ,,Žemaitėjas vaką". Ten pasirodė patys, į kitus pasižiūrėjo, paklausė, drauge kankliavo, šoko bei dainavo. Net žemaitiškų žodžių išmoko ir žemaitiška šnekta spėjo mįsles, sužinojo apie Žemaitijos kilmę ir istoriją. Susirado daug draugų, o vėsindamiesi ledais laimingi grįžo namo.

Birželio 17 – 24 dienomis ,,Austėja“ stovyklaus sveikatingumo stovyklėlėje ,,Virvytė“, ten surengs

Joninių šventės programą. Birželio 28 d. ,,Austėja“ savo pasirodymu papuoš papuoš festivalį ,, Kaip paukšteliai gimtam gojuj“, kurį kasmet organizuoja mūsų mokyklos socialiniai partneriai - Ventos socialinės globos namai.

Daugiau nuotraukų.

 

Muziejų naktis

Gegužės 18 dieną Dabikinės parko dvare vyko Tarptautinis muziejų dienos renginys - Eu­ro­pos mu­zie­jų nak­tis. Ak­me­nės kraš­to mu­zie­jaus ­kvie­timu paklau­sy­ti dai­nų, ste­bė­ti se­no­vės ri­te­rių ko­vas buvo kviečiami rajono gyventojai. Mūsų mokyklos suaugusiųjų choras ,,Ventava“, folkloro ansamblis ,,Austėja“, saksofonų ansamblis, trimitininkas T. Buta, dainininkės D. Gurinaitė, E. Lopaitytė, A. Srūgytė surengė koncertine programą. Kolektyvus ir mokinius šventei ruošė mokytojai A. Nainytė, D. Savickienė, G. Bučiuvienė, G. Jankus ir V. Gricius.

Nuotraukos iš renginio.

 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Puslapis 3 iš 31
Visos teisės saugomos © 2021 Akmenės rajono Ventos muzikos mokykla.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.