Pradžia
Sveiki atvykę į Ventos muzikos mokyklą

„Sąskambiai 2019“

Kovo 22-23 dienomis Vilniuje, B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, jau  dešimtą kartą vyko tarptautinis kamerinių ansamblių ir džiazinės muzikos festivalis – konkursas „Sąskambiai“. Ventos muzikos mokyklos mokinės Dominyka Gurinaitė ir Emilija Lopaitytė (mokyt. Imants Vežuks) pasirinko sudalyvauti džiazinės muzikos konkurse kaip fortepijoninis duetas. Mergaitės konkursui paruošė 6 džiazines pjeses: Kevin Olson „Jazz suite“ („A Swing Think“, „A Little Latin“, „Ballad for Julia“, „Blue Waltz“) ir Mike Cornick „Blues“, „Swing“ iš „Jazz suite“. Dueto pasirodymas buvo nepaprastai sėkmingas. Vienuolikos konkursantų konkurencijoje „Venta Piano Duo“ pelnė laureato diplomą, o svarbiausia – sulaukė pagyrimų iš komisijos pirmininko Lietuvos muzikos akademijos profesoriaus, džiazo katedros vedėjo ir žymaus džiazo pianisto Artūro Anusausko ir B. Dvariono muzikos mokyklos džiazo skyriaus vedėjo, mokytojo - eksperto Rimanto Jurkonio.

Po konkurso, rezultatų belaukiant, konkursantai turėjo galimybę pasimėgauti B. Dvariono muzikos mokyklos big bendo  grojimu, o mokytojai turėjo galimybę apsilankyti seminaruose.

Festivalio nuotraukos.

 

M. Pečkauskaitės romantinės muzikos prisiminimai

Kovo 14 dieną, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Židikų skyriuje, vyko III- asis Respublikinis instrumentinės muzikos solistų, ansamblių meno, muzikos mokyklų, skyrių festivalis
„M. Pečkauskaitės romantinės muzikos prisiminimai“. Festivalyje dalyvavo jaunieji muzikos atlikėjai iš Ventos muzikos mokyklos, Skuodo meno mokyklos Ylakių skyriaus, Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos ir Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Židikų skyriaus.

Mūsų mokyklą atstovavo Beatrisė Rastokaitė, Armanda Kuprytė (fortepijono mokytoja Edita Čepulienė), Dovydas Kontenis (birbynės mokytojas Gintautas Jankus), Tomas Buta (trimito mokytojas Vismantas Gricius), Armanda Kuprytė (dainavimo mokytoja Donvina Savickienė). Ugdytiniams akompanavo  koncertmeisteris Raimondas Dievinas  (fortepijonas) ir Gintautas Jankus (birbynė).

Festivalio akimirkos.

 

„Muzika sujungia mus - 2019“

Kovo 6 dieną, jau septintą kartą M. Oginskio meno mokykla organizavo Klaipėdos krašto muzikos ir meno mokyklų fortepijoninių ansamblių festivalį – konkursą, kuriame dalyvavo net 37 fortepijoniniai duetai ir ansambliai iš visos Lietuvos ir Latvijos Tukumo miesto. Šiemet tarp konkursantų buvo ir Ventos muzikos mokyklos du fortepijoniniai duetai: Imantė Vežuka ir Joana Danusevičiūtė (B-grupė (4-5kl.), grojo Fibich „Barcarolla“, Neugasimov „Lietaus lašai ryte“ ir „Tarantella“, mokytojai Edita Čepulienė ir Imants Vežuks) Emilija Lopaitytė ir Dominyka Gurinaitė (C-grupė (6-12kl.), grojo Beethoven „Rondo Moderato“ iš sonatos D-dur op.6, ir Rachmaninoff „Valsas“ iš „6 pjesės“ op.11, mokytojas Imants Vežuks). Šis konkursas mūsų duetams buvo labai sėkmingas: Imantė ir Joana laimėjo II vietos laureato diplomą, o Dominyka ir Emilija buvo apdovanotos I vietos laureato ir už geriausiai atlikto klasikinės muzikos kūrinio  diplomais. Abu duetai parodė tvirtą charakterį ir muzikaliai pademonstravo viską ką sugeba ir moka. Visa tai skatina ne tik konkurso geras organizavimas  ir išskirtinė aura, bet ir galimybė išbandyti visiškai naują koncertinį fortepijoną „Eduard Seiler“.

Konkurso nuotraukos.

 

XIV Jono Švedo konkurso antrasis turas.

Vasario 18 dieną Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vyko XIV Jono Švedo konkurso antrasis turas. Šiame konkurse varžėsi geriausi moksleiviai iš Šiaulių regiono – Akmenės, Joniškio, Kuršėnų, Šiaulių rajonų ir miestų muzikos ir meno mokyklų, grojantys lietuvių liaudies instrumentais: birbynėmis, kanklėmis, lamzdeliais, skrabalais. Ventos muzikos mokyklą atstovavo birbynininkai Matas Navickas ir Dovydas Kontenis. Konkursui birbynininkus parengė mokytojas
Gintautas Jankus, akompanavo mokytojas Raimondas Dievinas. Mato ir Dovydo konkursinę programą vertino profesionali komisija, kuriai vadovavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos fakulteto docentas Kastytis Mikiška: Matas Navickas – laureatas, Dovydas Kontenis – diplomantas. Balandžio 7 dieną Vilniuje įvyks XIV Jono Švedo konkurso trečiasis turas, kuriame rungsis geriausieji jaunieji atlikėjai iš visos Lietuvos. Tikime Mato sėkmingu pasirodymu.

Nuotraukos iš konkurso.

 

„Iš pūgų, iš speigų kelkis muzika vaikų!“

Kalėdų metas pripildytas gerumo, tikros meilės, spinduliuojančios šviesos, vilties ir tikėjimo žmogaus gerumu ir geresniu pasauliu.

Kiekvienais metais gruodžio mėnesį visi mokyklos mokytojai su savo mokiniais ruošia kalėdinius koncertus, kurių tikslas – atnešti muzikos stebuklą ir šventų Kalėdų džiaugsmą į klausytojų širdis. Koncertuose kuriama kalėdinė nuotaika, su malonumu laukiami mokinių tėveliai, giminaičiai ir draugai. Tai kartu ir mokinių įvertinimas už pirmąjį mokslo metų pusmetį. Dažnam pirmosios klasės mokiniui kalėdinis koncertas – tai pirmasis išėjimas į sceną, todėl vaikus ypač palaiko klausytojų auditorija. Vyresniųjų klasių mokiniams šis koncertas – tai pažangos nuo praeitų mokslo metų rodiklis. Mokytojai, tėvai ir mokiniai visada būna nusiteikę šventiškai, vyrauja bendra palaikymo atmosfera.

Skaityti daugiau...
 

Dainas skyrėme Lietuvai

Kovo 8 dieną Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje vyko VIII Respublikinis ansamblinio muzikavimo konkursas „Lietuva, aš už muziką“, kuriame dalyvavo Lietuvos konservatorijų, menų gimnazijų, meno ir muzikos mokyklų  mokiniai. Konkurso dalyviai varžėsi mišrių, instrumentinių ir vokalinių ansamblių kategorijose, buvo vertinami už  ansambliškumą, intonavimą, kūrinių interpretaciją, artistiškumą, repertuaro įvairumą.

Mergaičių vokalinis ansamblis ,,Repriza“ (mokytoja Donvina Savickienė, koncertmeisteriai Raimondas Dievinas ir Gintautas Jankus) vokalinių ansamblių A kategorijoje pelnė laureato diplomą ir konkurso atminimo dovaną.

Renginio nuotraukos.

Kovo 9 dieną, Vilniaus muzikos mokykla ,,Ugnelė“, kartu bendradarbiaujant su  Lietuvos nacionaliniu kultūros centru, surengė įspūdingą, nepamirštamą koncertą „Penkios dienos, pakeitusios Lietuvą“ Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje. Koncerte dalyvavo 250 vaikų  ir 5 mišrūs chorai iš visos šalies miestų ir miestelių, kurie savo dainomis klausytojams pateikė  Lietuvos ir pasaulio istoriją. Suburtame Akmenės krašto chore dainavo 37 mokiniai, iš kurių ir mūsų mokyklos 5 mokinės,  besimokančios dainavimo pagrindų:  Rugilė Liaubaitė, Austėja Nociūtė, Ugnė Parieštytė, Austėja Rimkutė ir Kamilė Šliožaitė. Už dalyvavimą Jungtinio vaikų choro projekto veikloje, dainavimo mokytojai Donvinai Savickienei įteikta  Lietuvos nacionalinio kultūros centro padėka.

Renginio nuotraukos.

Kovo 10 dieną Ventos muzikos mokyklos ugdytiniai ir mokytojai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną pasitiko Papilėje, surengdami šiai progai šventinį koncertą. Koncerto programoje pasirodė solistės Armanda Kuprytė, Austėja Nociūtė, mergaičių vokalinis ansamblis ,,Repriza”, mišrus choras ,,Ventava” (vad. Donvina Savickienė), tautinių instrumentų orkestras (vad. Minifreda Voronovienė). Kolektyvams akomponavo mokytojai Raimondas Dievinas, Gintautas Jankus, Imantas Vežuks. Finalinėje dainoje ,,Džiaugsmo sparnai“ solinę partiją atliko solistė Eidmantė Lileikytė (mokyt. Genovaitė Bučiuvienė). Papilės seniūnas A. Vaičius ir kultūros namų vadovė V. Kupstienė  padėkojo už puikų koncertą, nuoširdų bendravimą, bendradarbiavimą tarp švietimo ir kultūros įstaigų.

Koncerto nuotraukos.

Kovo 11 dieną Naujosios Akmenės kultūros centre šventinį renginį, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, vainikavo vaikų chorų festivalis ,,Dainuojam Lietuvai“.

Programoje dalyvavo vaikų chorai iš N. Akmenės, Ventos, Dobeles, Aucės ir Akmenės muzikos mokyklų. Mūsų mokyklą atstovavo jaunučių choras ,,Čiulkinėlis“, bei mergaičių vokalinis ansamblis ,,Repriza“. Festivaliui mokinius parengė mokytoja Donvina Savickienė, kolektyvams akompanavo koncertmeisteriai Raimondas Dievinas (fortepijonas) ir Gintautas Jankus (birbynė).

Renginio nuotraukos.

 

„Grokime kartu - 2019“

Vasario 27 – 28d. Radviliškio muzikos mokykloje įvyko antrasis tarptautinis instrumentinės muzikos konkursas „Grokime kartu“. Ventos muzikos mokyklą atstovavo du fortepijoniniai duetai: Imantė Vežuka ir Joana Danusevičiūtė (A2 grupė – 4-5 klasės, atliko Fibich „Barcarolla“ op.22 Nr.2, Neugasimov „Lietaus lašai ryte“ ir „Tarantella“), Dominyka Gurinaitė ir Emilija Lopaitytė ( A3 grupė – 6-7 klasės, atliko Beethoven „Sonata“ D – dur, op.6, Rachmaninoff „Valsas“ op.11).

Komisija 1 vietos laureato diplomą skyrė Dominykai ir Emilijai (mokyt. I.Vežuks), o Imantė ir Joana tapo konkurso diplomantėmis (mokyt. E.Čepulienė ir I.Vežuks). Konkurso dalyviai buvo apdovanoti suvenyrais – natelės formos statulėlėmis su Radviliškio muzikos mokyklos simboliais.

Nuotraukos iš konkurso.

 

Koncertas vasario 16 dienai paminėti

 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Puslapis 6 iš 31
Visos teisės saugomos © 2021 Akmenės rajono Ventos muzikos mokykla.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.