Pradžia
Sveiki atvykę į Ventos muzikos mokyklą

„Piano Frequency“ Liepojoje

Gruodžio 12d. Liepojos koncertinės halės „Great Amber“ kamerinėje salėje, vyko I-asis tarptautinis jaunųjų pianistų konkursas „Piano Frequency“. C grupėje (13-15m.) varžėsi ir Ventos muzikos mokyklos mokinė Emilija Lopaitytė. Atlikta programa:  J. S. Bach „Preliudas ir Fuga“ B-dur BWV 866, F. Chopin „Mazurka“ op.68 Nr.4, J. Ivanovs „Scerco“, (mokyt. Imants Vežuks).  Dvylikos konkursantų (iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos) konkurencijoje, Emilija tapo konkurso diplomante. Šiame konkurse dėl diplomanto vardo teko stipriai pakovoti – be apdovanojimo liko net 5 atlikėjai. Pasak konkursą stebėjusios aukštos kvalifikacijos fortepijono pedagogės iš Latvijos, Emilijos grojimas buvo profesionalus, labai muzikalus ir žanriškai nepriekaištingas.

Konkurso akimirkos.

 

Ventiškių sėkmė  jaunųjų pianistų konkurse

Gruodžio 7 dieną Panevėžio Vytauto Mikalausko gimnazijoje įvyko pirmasis kompozitoriaus Vytauto Mikalausko vardo jaunųjų pianistų konkursas, kuriame labai sėkmingai pasirodė Ventos muzikos mokyklos auklėtinės.

Pianistų – solistų C (14-16m.) kategorijoje laureato diplomą laimėjo Emilija Lopaitytė, atlikus programą: J. S. Bach „Preliudas ir Fuga“ B-dur BWV 866, V. Mikalauskas „Noktiurnas“ F-dur Nr.4, J. Ivanovs  „Scerco“ (mokyt. I. Vežuks).

Fortepijoninių duetų B (11-13m.) kategorijoje diplomą pelnė ir pirmą kartą, kaip duetas, konkurse dalyvavusios Imantė Vežuka ir Joana Danusevičiūtė. Mergaitės atliko: V. Mikalausko „Svajonė apie cirką“, Z. Fibich „Barkarolė“, V. Neugasimov „Tarantella“ ( mokyt. E. Čepulienė ir I. Vežuks).

Fortepinojinių duetų C (14-16m.) kategorijoje laureato diplomą pelnė Dominyka Gurinaitė ir Emilija Lopaitytė -  L. Bethoven „Rondo Moderato“, V. Mikalausko „Aš cirke“, S. Rachmaninov „Valsas“ (mokyt. I. Vežuks).

Konkurso  GRAND PRIX už geriausiai atliktą kompozitoriaus Vytauto Mikalausko kūrinį laimėjo Emilija Lopaitytė. Šio prizo steigėjai – kompozitoriaus vaikai (aktorius Gintaras Mikalauskas ir Daina Kavaliauskienė).

Nuotraukos iš konkurso.

 

Projektas „Gimę mes Lietuvoj“  įvykdytas!

Ventos muzikos mokyklos Mokinių taryba  įvykdė  savivaldybės finansuojamą Jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio užimtumo programos projektą ,,Gimę mes Lietuvoj“, skirtą  Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui. Šiame projekte dalyvavo neformalus Akmenės, Mažeikių, Šiaulių rajonų jaunimas, kuris vykdė plačią ir turiningą projekto veiklą. Vykdant edukacinę programą ,,Jaunimas – tautinės kultūros puoselėtojai ir tęsėjai“ - A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje Vilkijoje, adventinėse vakaronėse Mažeikiuose, Akmenės krašto muziejuje buvo plėtojamas liaudies kūrybos grožio suvokimas, tradicijų puoselėjimas, nutiesiamas tiltas tarp praeities ir dabarties.

Skaityti daugiau...
 

Koncertas Latvijos šimtmečiui

Mūsų kaimynė Latvija, kaip ir Lietuva, švenčia savo nepriklausomos valstybės šimtmetį. Ta proga, lapkričio 18 d. Akmenės krašto muziejuje vyko šventinis šios dienos paminėjimas, į kurį buvo pakviestos koncertuoti Ventos muzikos mokyklos mokinės Emilija Lopaitytė ir Dominyka Gurinaitė. Mergaitės nuotaikingai atliko J.Medinš, J.Ivanovo, S.Rachmaninovo, L.van Bethoveno kūrinius ir sulaukė audringų žiūrovų plojimų bei gerų atsiliepimų po koncerto.

Koncerto nuotraukos.

 

„Kartu - smagiau“

Spalio 26 d. fortepijono klasės mokinės, dalyvaudamos Šiaulių Juventos progimnazijos organizuojamame festivalyje „Kartu - smagiau 2018“, pradėjo naująjį festivalinį, koncertinį ir konkursinį sezoną. Tai du fortepijoniniai duetai: Imantė Vežuka ir Joana Danusevičiūtė (mokyt. Edita Čepulienė ir Imants Vežuks, atliko Fibich „Barcarolla“ ir V. Neugasimov „Tarantella“), bei Dominyka Gurinaitė ir Emilija Lopaitytė (mokyt. I.Vežuks, atliko Beethoven „Rondo Moderato“ ir Rachmaninoff „Valsas“). Tokie festivaliai yra geriausias būdas patikrinti ir šlifuoti jaunųjų atlikėjų koncertinį pasiruošimą, stebėti bendraamžių pasirodymus. O mokytojams, metodinė sąveika su kolegomis, repertuaro ir interpretaciniais klausimais.

Nuotraukos iš festivalio.

 

SVEIKINAME

I Respublikinio Vytauto Mikalausko jaunųjų pianistų konkurso laimėtojus!

Emilija Lopaitytė – Grand Prix


Fortepijoninis duetas – laureatas

Dominyka Gurinaitė ir Emilija Lopaitytė

Mokytojas Imants Vežuks


Fortepijoninis duetas – diplomantės

Imantė Vežuka irJoana Danusevičiūtė

Mokyt.  E. Čepulienė, I. Vežuks

 

Aukšto meistriškumo pamokos Klaipėdoje

Lapkričio 19 – 23 dienomis Klaipėdoje vyko tarptautinis seminaras „Pianisto rengimo tarptautiniams konkursams papildomas aspektas: atviros meistriškumo paskaitos ir pamokos“. Organizatoriai Ventos muzikos mokyklos  ugdytinėms skyrė 3 pamokas: vieną - Emilijai Lopaitytei, kuri  atliko  J. S. Bacho Preliudą ir Fugą B-dur (pamoką vedė profesorius Juris Kalnciems) ir dvi pamokas fortepijoniniam duetui - Dominykai Gurinaitei ir Emilijai Lopaitytei. Duetas  atliko L. van Bethoveno „Rondo moderato“ op.6 (pamokas vedė profesorius Normunds Viksne ). Latvių  profesorių, garsių pianistų J. Kalnciems ir N. Viksne iš Rygos, meistriškumo pamokos vyko be galo įdomiai ir intensyviai. Profesoriai minėtuose kūriniuose nubrėžė galutinio atlikimo tikslus, daug dėmesio skyrė kūrinių formos ypatumams ir garso kokybei. Tai neįkainuojama patirtis mokinėms ir jų mokytojui Imantui Vežukui.

Nuotraukos iš seminaro.

 

Jonui  Švedui – 110 m.

Lapkričio 22d. Ventos muzikos mokyklos kanklininkės, bei  folkloro ansamblis ,,Austėja" dalyvės (mokyt. A. Nainytė)  Akmenės  krašto muziejuje, drauge su Naujosios Akmenės muzikos mokyklos kanklininkėmis bei Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos tautinių instrumentų atlikėjais minėjo  žymaus kompozitoriaus, dirigento ir tautinių instrumentų puoselėtojo Jono Švedo gimimo 110 metų  sukaktį. Tą vakarą salė prisipildė šiltos ir nuoširdžios tautiniais instumentais atliekamos muzikos. Iš jaudulio pirmą kart būnant scenoje žibėjo pačių jauniausiųjų atlikėjų akytės - tai sesučių Amelijos ir Emos Kondrotaičių bei Egistinos ir Brigitos Volskyčių. Jas scenoje keitė kanklių trio - Aistė Pakalniškytė, Gustė Saudargytė  ir Austėja Rimkutė (mokyt. A. Nainytė).Vėliau susijungusios su Naujosios Akmenės kanklininkėmis (mokyt. L.Rimkuvienė)  drauge puikiai kankliavo. Kanklininkės grįžo namo pasidalinusios ir gavusios koncertinės patirties.

Nuotraukos iš renginio.

 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Puslapis 7 iš 31
Visos teisės saugomos © 2021 Akmenės rajono Ventos muzikos mokykla.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.