Pradžia
Sveiki atvykę į Ventos muzikos mokyklą

Geradarės dovana mokyklai.

Visagalio interneto pagalba sulaukėme netikėto dėmesio iš Švedijos. MARINA KULČINSKAJA jau per 20 metų Švedijoje gyvenanti klaipėdietė, lietuvių, rusų, lenkų, anglų, švedų kalbų vertėja, su Akmenės kraštu neturinti jokių sąsajų, tiesiog mylinti Lietuvą. Ji aktyvi kultūros mecenatė - savo dovanotomis knygomis yra praturtinusi ne vieną biblioteką, vertingais eksponatais- šalies muziejus.
Ji sakė, kad jai tiesiog svarbu, jog tokių miestelių meno mokyklos išliktų, nes mes dar nesuprantame, kokį stebuklą turime. Švedijoje, pasak jos, vaikai mažai muzikuoja, piešia, nes gyvenimas paremtas pinigine gerove, o tokių meno mokyklėlių mažuose miesteliuose su žiburiu nerasi. Jos veikia tik kur kas didesniuose miestuose. Ponia Marina sakė esanti paprastas žmogus, kuriai rūpi Lietuvos ateitis - vaikų auklėjimas ir prasminga užklasinė veikla, todėl norinti paremti Ventos muzikos mokyklą bei ją lankančius iš sunkiau besiverčiančių šeimų vaikus. „Jūsų vaikai tokie talentingi, aš jais žaviuosi ir didžiuojuosi“ – p. Marina džiaugėsi peržiūrėjusi koncertų video įrašus. Linkėdama, kad jie būtų protingi, žingeidūs, mylėtų savo šalį, skyrė piniginę dovaną ir pridūrė „tam man nieko ne gaila“.
Nuoširdžiai dėkojame gerbiamai p. Marinai Kulčinskajai. Tai didelės širdies ir gerumo žmogus.

 
Parašė Roma JONIKIENĖ   

Pamatėme, koks yra menų uraganas

Šviečiantys Ventos kultūros namai ir į tą pačią pusę traukiančių žmonių būreliai signalizavo, kad kažkas bus... Pravėrus duris pagavo ir įsuko Mažeikių Vytauto Klovos  muzikos mokyklos pučiamųjų orkestro „Griaustinis“ grojamos melodijos. Kultūros namų foje eksponuojama rajono švietimo įstaigų  jaunųjų dailininkų kūrinių paroda prikaustė dėmesį.

Atvykome gerokai iki koncerto ir iškilmių, bet buvo kur kas ankstesnių už mus – salė beveik pilna žiūrovų. Abiejose scenos pusėse – multimedijų ekranai, o juose  jaunųjų menininkų kūriniai keitė vienas kitą.  Tuo pačiu būdu pristatyti visi atlikėjai. Tad kiekvienas, o ir nenugirdęs, kas dainuoja, groja ar šoka, informaciją galėjo perskaityti ekrane. Gimtadieniui skirto koncerto rengėjai suplanavo dviejų dalių pasirodymą. Pirmoji dalis su maža išimtimi skirta svečių pasirodymams, antroji – saviškiams ir sveikintojams, panorusiems tarti žodį ir padovanoti gėlių. Koncertuojančiųjų buvo gausu,  kada, jei ne šventinį vakarą, puikus metas parodyti bent mažą dalelę pasiekto rezultato. Šventės simbolis – penktą kartą pagal Jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio programos projektą sukviesto renginio „Menų mozaika“ – kaleidoskopas.

Skaityti daugiau...
 

„Dainos takais-2019“

Gruodžio 10 dieną, Platelių meno mokykloje vyko I Žemaitijos vaikų ir moksleivių dainų festivalis-konkursas ,,Dainos takais-2019“, kuriame jaunieji dainininkai varžėsi solistų, duetų ir tercetų kategorijose.
Ventos muzikos mokyklą atstovavo mergaičių tercetas Austėja Nociūtė, Ugnė Parieštytė, Austėja Rimkutė, kurios komisijos sprendimu duetų ir tercetų kategorijoje laimėjo I vietos laureato diplomą. Dainų konkursą vertino komisijos pirmininkė Giedrė Zeicaitė - LMTA Klaipėdos fakulteto dėstytoja, Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos mokytoja-ekspertė, Rasa Veretenčevienė –Klaipėdos J. Kačinsko MM mokytoja-metodininkė, folkloro, džiazo, populiariosios muzikos atlikėja, Vida Saukalienė - Plungės r. sav. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Mokines konkursui ruošė mokytoja Donvina Savickienė, akompanavo Raimondas Dievinas (fortepijonas) ir Gintautas Jankus (birbynė).

Akimirkos iš festivalio.

 

Birbynininkai Kaune

Lapkričio 30 d. Kauno M. Petrausko muzikos mokykloje vyko II – asis respublikinis birbynininkų festivalis „Šok, birbyne 2019“. Festivalyje dalyvavo Kauno, Panevėžio, Palangos, Klaipėdos, Kėdainių ir Ventos muzikos ir meno mokyklų ugdytiniai. Mūsų mokyklą sėkmingai atstovavo Dovydas Kontenis ir Matas Navickas. Jų mokytojas Gintautas Jankus, koncertmeisteris Raimondas Dievinas.

 

Ventspilio duetas  Ventos muzikos mokykloje

Lapkričio 13-ą dieną Ventos muzikos mokykloje, įvyko neeilinis koncertas. Mokytojo I.Vežuko kvietimu mus aplankė fortepijoninis duetas – Ventspilio aukštesniosios muzikos mokyklos dėstytojai Sana Villeruša ir Francis Gailius. Mokytoja E. Čepulienė pristatė duetą ,,CURICULUM VITAE“, kuris gyvuoja nuo 2004 m. ir yra kelių tarptautinių konkursų laureatai. Koncerte skambėjo V.A. Mocarto  „Sonata“ F-dur KV 497, J. Bramso „Varijacijos Roberto Šuberto tema“ op. 23.  Klausytojų dėmesiui duetas pristatė Lietuvoje rečiau skambančią latvių kompozitorių muziką ( Vilnis Šmīdbergs, Romualds Jermaks, Andris Dzenītis). Duetas savo grojimu tiesiog pavergė koncerto publiką – sinchroniškumas, aukšta garso kokybė (nežiūrint į mūsų fortepijono 62 m. amžių!), sceninė kultūra. Bet visa tai tik žodžiai. Koncertą apibūdinti tinka tik Heinrich Heine gerai žinoma sentencija „ Ten kur dingsta žodžiai, prasideda muzika“...

Skaityti daugiau...
 
Parašė Roma Jonikienė   

Mokinys – draugas, su kuriuo daliniesi.

Ventos muzikos mokykla - brandi, dainuojanti, grojanti ponia, į gyvenimą išlydėjusi šimtus puikių vaikų. Mokyklai keturiasdešimt. Jei kalbėtume apie žmogaus gyvenimą, greičiausiai sakytume: užauginai vaikus, dabar pagyvenk sau, mėgaukis vasaros šiltais rytais, rudens spalvomis, sniegu – vis rečiau Lietuvoje iškrentančiu... Bet mokyklos ir tikslas, ir paskirtis kitokia, nes ji kasmet jauna, kasmet priima mažus ir norinčius išmokti. Mokykla kasmet pokyčiuose.

Prie kasmetės kaitos prisideda ir  muzikos pedagogė Edita ČEPULIENĖ, Ventos muzikos mokykloje dirbanti trisdešimt šešerius metus. Abejoju, ar ji skaičiuoja, kiek mokinių per tuos dešimtmečius sėdėjo šalia jos ant kėdutės, prie pianino, ir mėgino skambinti neįmantrų kūrinėlį... Pradžia visada tokia, tačiau po metų, dviejų  jau matomas rezultatas. Ir mokytojo darbas kaži kaip tyliai nuslenka į užkulisius. Taip ir turi būti, nes mokinys yra draugas, su kuriuo daliniesi. Ypač šiandieniniai vaikai – jie kitokie: drąsesni, atviresni, gali išsakyti nuomonę, kad mokytojai šukuosena netinka. Ar priešingai – pagirti suknelę... Tad Editai, kai reikia patarti ar pamokyti vaiką, tenka imtis gudrybių. Pedagogei jos mokiniai – kaip artimas žmonių ratas, o artimieji juk visada mums rūpi.

Skaityti daugiau...
 

Kaip į saugų uostą

Į namus, kaip į saugų uostą, kiekvienas skubame arba svajojame sugrįžti. Ir nieko čia nepadarysi...Visiems reikia saugumo jausmo, ypač vaikams, kuriuos gyvenimas blaškė labiau, nes jie neturi šeimos. Gruodžio 6 – osios popietę rajono paramos šeimai centras sukvietė globėjus į „Padėkos vakarą“ – tradicinį ir stipriomis emocijomis apkabinantį renginį.

Ventos muzikos mokyklos kolektyvo dainininkės ir muzikantai kartu su mokytojais Donvina  Savickiene, Gintautu Jankumi, Edita Čepuliene, Genovaitė Bučiuviene ir koncertmeisteriu Raimondu Dievinu koncertavo renginyje. Dalyvavo mero pavaduotojas T. Martinaitis, Paramos šeimai centro direktorė V. Mikštienė, Vaiko teisių apsaugos specialistai, Seimo nario padėjėja, Akmenės seniūnijos seniūnė ir gausus būrys Paramos šeimai centro kolektyvo narių.

Renginio akimirkos.

 

Geriausi muzikinių itališkų terminų žinovai – Ventos muzikos mokykloje!

Lapkričio 23 dieną Šiauliuose „Polifonijos“ salėje įvyko Šiaulių fortepijoninių duetų akademijos renginys - italų kultūros studijų dienos, organizatorius pianistas Rimantas Vingras. Renginyje be mūsų muzikos mokyklos, dalyvavo komandos iš Joniškio, Kelmės, Kuršėnų, Naujosios Akmenės, Pakruojo, Šiaulių muzikos/meno mokyklų.

Po Vilniaus universiteto lektorės Ievos Kirilauskaitės paskaitos apie italų muziką ir muzikologės dr. Aleksandros Pister paskaitos apie italų operą Lietuvos kunigaikščių rūmuose, visų mokyklų dalyviai susikovė itališkų muzikinių terminų protmūšyje.

Kiekviena mokykla buvo sudariusios po dvi komandas, pagal amžiaus grupes, kiekvienoje komandoje buvo po penkis mokinius. Mūsų mokyklai atstovavo dvi komandos. Pirmąją -1-5 kl. (pagal muzikos mokyklos klasę) komandą sudarė: Marijus Janušas, Armandas Mikalauskas, Viltė Mišeikytė, Joana Danusevičiūtė, Ema Nacytė. Antrąją - 6-8 klasių – Fausta Borusevičiūtė, Virginija Baranauskaitė, Emilija Lopaitytė, Dominyka Gurinaitė ir Vilius Čemalonskas. Komandos nariai turėjo išmokti po 120 itališkų muzikinių terminų ir jų reikšmių. Abi mūsų mokyklos komandos pasirodė puikiai – atsakė teisingai į visus klausimus, pelnė pirmąją vietą ir grįžo nugalėtojais!

Komandas protmūšiui paruošė mokytojas Savėlijus Batavičius.

Dominykos Gurinaitės ir Emilijos Lopaitytės fortepijoninis duetas (mokyt. I.Vežuks) sudalyvavo dar ir „fortepijonų mūšyje“, puikiai atliko K. Olson „Swing Thing“ iš „Džiazinės siuitos“.

 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Puslapis 2 iš 31
Visos teisės saugomos © 2021 Akmenės rajono Ventos muzikos mokykla.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.