Pradžia Veikla Dalyvavimas konkursuose XX Nacionalinis Balio Dvariono konkursas

XX  Nacionalinis Balio Dvariono konkursas

Vasario 23d. Akmenės krašto muziejaus koncertinėje salėje, vyko B. Dvariono konkurso Akmenės rajono etapas-perklausa. Savo konkursines programas grojo Ventos muzikos mokyklos I. Vežuko fortepijono klasės mokinės  Dominyka  Gurinaitė ( J.S.Bach  „Tribalsė invencija“ g-moll, J.Haydn  „Sonata“ D-dur, Nr.37, I dalis, J. Medinš „Noktiurnas“, B. Dvarionas „Mažoji rapsodija“) ir Emilija Lopaitytė (J.S.Bach „Fantazija“, J.Haydn „Sonata“ D-dur, Nr.19, I-II dalys, B. Dvarionas „Pėdos“ (Lašai), N. Rakov „ Koncertinis etiudas“ Nr.3).  Po perklausos , įvyko rajono muzikos mokyklų metodinio būrelio „pianistų frakcijos“ (I. Mikulevič, J. Pakatilytė, S. Kudžiminskienė) konkursančių  pasirodymo aptarimas, diskusijos, vertinimai. Nuspręsta, minėtas mokines deleguoti į Dvariono konkurso  Šiaulių regiono etapą.

Vasario 27d. Šiaulių I-osios muzikos mokyklos salėje, vyko antrasis Dvariono konkurso etapas – regioninis. Ventos jaunosios pianistės startavo „B“ amžiaus grupėje. Į sekantį finalinį etapą Vilniuje, komisijos sprendimu pateko Emilija Lopaitytė. Deja, po didelio ir sunkaus darbo, grojant labai sudėtingą programą, Dominykai pritrūko šiek tiek sėkmės...

Balandžio 15d. konkurso finalas vyks Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje  muzikos mokykloje. Emilijai  prieš akis labai intensyvus pasiruošimo periodas – sunku išsaugoti grojamos programos optimalią formą. Pusantro mėnesio yra per ilgas laikotarpis iki nacionalinio konkurso finalo. Linkim Emilijai sėkmės ir ištvermės.

Nuotraukos iš konkurso.