Pradžia

Nuskambėjo šimtmečio vasara

Meno šventė ,,Akmenės smuikelis“

Birželio 9-ąją Akmenės gamtos ir kultūros parke 47-ąjį kartą vyko svarbiausia Akmenės rajono meno šventė ,,Akmenės smuikelis“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Šventė rajone žinoma kaip didžiausias ir svarbiausias renginys, reprezentuojantis Akmenės krašto kultūrą, suburiantis visus meno kolektyvus, kultūrai neabejingus žmones, svečius iš kitų miestų bei užsienio šalių, padedantis sustiprinti bendradarbiavimo ryšius, keistis idėjomis, puoselėti ir skleisti kultūrą.

Meno šventėje dalyvavo ir  muzikos mokyklos kolektyvai: jaunučių choras ,,Čiulkinėlis“ bei suaugusiųjų choras ,,Ventava“ (vad. D.Savickienė), jaunių choras ,,Genumai“

(vad. R. Dievinas), tautinių instrumentų orkestras (vad. M. Voronovienė).

Birželio 10 d. Tautinių muzikos instrumentų orkestras ir Folkloro ansamblis ,,Austėja“ (vad. A. Nainytė) sudalyvavo Lietuvos vakarų krašto Dainų šventėje, skirtoje Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui,  Klaipėdoje.

Lietuvos Dainų šventės ansamblių vakaras „Tėvyne mūsų“ Vilniuje

Liepos mėnesį  mūsų mokyklos suaugusiųjų  choras ,,Ventava“ (vad.  D. Savickienė), jaunių choras ,,Genumai“ (vad. R. Dievinas), tautinių instrumentų orkestras (vad. M. Voronovienė), skudutininkai (vad. D. Jankuvienė)  dalyvavo jubiliejinės dainų šventės „Vardan tos…“ Ansamblių vakaro ,,Tėvyne mūsų“ (Kalnų parkas) programoje, kurią atliko su kitais dalyvavusiais  4000 koncerto dalyvių – dainų ir šokių ansambliais, liaudies instrumentų ansambliais bei orkestrais, liaudiškos muzikos kapelomis, folkloro dainininkais ir solistais.  Kolektyvai parengė sudėtingą programą, kurią sudarė prologas, keturios dalys - „Mūsų protėviai. Gentys“, „Šeima“, „Darbas – duona kasdieninė“, „Už Tėvynės laisvę“ ir finalas.

Į Lietuvos dainų šventės programą tvirtai įsiliejo kanklių muzikos koncertas ,,Skambėkite kanklės“, kuris įvyko šv. Jonų bažnyčioje. Lietuvių tautos melodijas kankliavo per 500 kanklininkų, o jų tarpe ir mūsų mokyklos kanklininkės su mokytoja Aukse Nainyte.

Po sunkių repeticijų, dalyvavimo apžiūroje, įdėto darbo ruošiantis šventei meno mėgėjų kolektyvų vadovus pagerbė Savivaldybės administracijos atstovai, kurie įteikė Nacionalinio kultūros centro specialiai šventei pagamintus ženklus ir padėkas, bei pasidžiaugė parengtais kolektyvais, kad jie deramai atstovavo Akmenės rajoną bei Ventos muzikos mokyklą.

Ventos miesto šventė

Rugpjūčio 11 d. nuskambėjo koncertas, skirtas Ventos miesto gimtadieniui, kuriame gražiausias dainas ir liaudies melodijas skyrė ir Ventos muzikos mokyklos kolektyvai – jungtinis vaikų ir suaugusiųjų  choras ,,Ventava“ (vad. D. Savickienė),  tautinių instrumentų orkestras (vad. M. Voronovienė), solistai Eidmantė Lileikytė  ir mokytojas Vismantas Gricius.
Po koncerto sveikinimo žodžius tarė šventės globėja, miesto seniūnė G. Mačiuvienė, savivaldybės meras V. Mitrofanovas, kurie  pasidžiaugė ir padėkojo kolektyvams, vadovams už puoselėjamą tautiškumą, bei negęstančios kultūros šviesos skleidimą.

,,Kiti   karštos vasaros  pasirodymai“

Tęsiant mūsų rajono ir Konino (Lenkija) bendradarbiavimo sutartį, vos  pasibaigus mokslo metams, birželį vyko  39-asis tarptautinis   vaikų dainų ir šokių festivalis „KONIN  2018“,  į kurį  buvo pakviestos  ir mūsų mokyklos mokytojos G. Bučiuvienės  dainininkės  Akvilė Srūgytė ir Dominyka Gurinaitė. Po  gražių pasirodymų  ir šiltų įspūdžių iš Konino, koncertinė vasara tęsėsi . Šauniosios dainininkės  Akvilė ir Dominyka kartu su Dominyku Mazaliausku, Eidmante Lileikyte, Kornelija Klimaite ir grupe ,,Belekuoks“   koncertavo  Ventos gimnazijos  iškilmingame atestatų  įteikimo  ir  Naujosios Akmenės  miesto šventėse. Šią  koncertinę  vasarą  mokytoja G. Bučiuvienė ir draugai atsisveikino  linkėdami  visokeriopos sėkmės  Akvilei  Srūgytei, pasirinkusiai  tolimesnį  muzikos  kelią  Klaipėdos  Stasio Šimkaus konservatorijoje.

Birželio mėnesį  Akmenės r. Balsiuose vyko Žemaitijos ir Klaipėdos krašto kanklininkių vasaros kūrybinė poilsio stovykla ,,Lai skamba žemaitiškos kanklės“ , kurioje tradiciškai dalyvauja mūsų mokyklos  folkloro ansamblis ,,Austėja“ (vad. A. Nainytė).  Stovyklos metu  mokytoja Auksė  su ,,austėjukėmis“ bei savo ugdytine Justina iš Ventos socialinės globos namų koncertavo  liaudiškos muzikos festivalyje ,,Kaip paukšteliai žaliam gojuj “.

Karštos vasaros pasirodymai baigėsi, liko šilti įspūdžiai ir tikėjimas, kad jauniesiems atlikėjams noras koncertuoti neatvės...

Vasaros akimirkos nuotraukose.