Pradžia Veikla
Koncertinė veikla
Parašė Roma JONIKIENĖ   

Pamatėme, koks yra menų uraganas

Šviečiantys Ventos kultūros namai ir į tą pačią pusę traukiančių žmonių būreliai signalizavo, kad kažkas bus... Pravėrus duris pagavo ir įsuko Mažeikių Vytauto Klovos  muzikos mokyklos pučiamųjų orkestro „Griaustinis“ grojamos melodijos. Kultūros namų foje eksponuojama rajono švietimo įstaigų  jaunųjų dailininkų kūrinių paroda prikaustė dėmesį.

Atvykome gerokai iki koncerto ir iškilmių, bet buvo kur kas ankstesnių už mus – salė beveik pilna žiūrovų. Abiejose scenos pusėse – multimedijų ekranai, o juose  jaunųjų menininkų kūriniai keitė vienas kitą.  Tuo pačiu būdu pristatyti visi atlikėjai. Tad kiekvienas, o ir nenugirdęs, kas dainuoja, groja ar šoka, informaciją galėjo perskaityti ekrane. Gimtadieniui skirto koncerto rengėjai suplanavo dviejų dalių pasirodymą. Pirmoji dalis su maža išimtimi skirta svečių pasirodymams, antroji – saviškiams ir sveikintojams, panorusiems tarti žodį ir padovanoti gėlių. Koncertuojančiųjų buvo gausu,  kada, jei ne šventinį vakarą, puikus metas parodyti bent mažą dalelę pasiekto rezultato. Šventės simbolis – penktą kartą pagal Jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio programos projektą sukviesto renginio „Menų mozaika“ – kaleidoskopas.

Skaityti daugiau...
 

Laiko horizontai

Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vasario 12 dieną vyko Jaunųjų atlikėjų festivalis „Laiko horizontai“, kuris sukvietė daugybę gabių mokinių iš įvairių muzikos ir meno mokyklų. Šauniai festivalyje pasirodė Ventos muzikos mokyklos saksofonistų ansamblis „The soldiers sax“ – Augustas Basys, Karolina Nacytė, Marijus Janušas. Mokytojas Gintautas Jankus.

Daugiau nuotaukų.

 

Vasario 16-oji

Vasario 16-oji- mūsų laisvės ir vienybės diena. Prisimindami mus vienijančias vertybes ir tradicijas bei iškiliausius savo krašto žmones, ši diena tapo švente savo šeimai, draugams ir bendruomenei.

Mažieji šventės dalyviai dalyvavo akcijoje „Lietuva mano delne“.

Šventinį koncertą dovanojo Ventos muzikos mokyklos ugdytiniai: mergaičių vokalinis ansamblis „Repriza“ (vad. D.Savickienė, koncertmeisteris R. Dievinas), solistės D.Gurinaitė, A.Srūgytė, E.Lileikytė bei vokalinė grupė „Belekuoks“ (mokyt. G.Bučiuvienė), saksofonistų ansamblis „The soldiers sax“ (vad. G.Jankus), tautinių muzikos instrumentų orkestras (vad. M.Voronovienė), vaikų choras „Daina“ ir suaugusiųjų choras „Ventava“ (vad. D.Savickienė, koncertmeisteriai I.Vežuks, G.Jankus).

Daugiau nuotraukų.

 

Kaip į saugų uostą

Į namus, kaip į saugų uostą, kiekvienas skubame arba svajojame sugrįžti. Ir nieko čia nepadarysi...Visiems reikia saugumo jausmo, ypač vaikams, kuriuos gyvenimas blaškė labiau, nes jie neturi šeimos. Gruodžio 6 – osios popietę rajono paramos šeimai centras sukvietė globėjus į „Padėkos vakarą“ – tradicinį ir stipriomis emocijomis apkabinantį renginį.

Ventos muzikos mokyklos kolektyvo dainininkės ir muzikantai kartu su mokytojais Donvina  Savickiene, Gintautu Jankumi, Edita Čepuliene, Genovaitė Bučiuviene ir koncertmeisteriu Raimondu Dievinu koncertavo renginyje. Dalyvavo mero pavaduotojas T. Martinaitis, Paramos šeimai centro direktorė V. Mikštienė, Vaiko teisių apsaugos specialistai, Seimo nario padėjėja, Akmenės seniūnijos seniūnė ir gausus būrys Paramos šeimai centro kolektyvo narių.

Renginio akimirkos.

 

Ventspilio duetas  Ventos muzikos mokykloje

Lapkričio 13-ą dieną Ventos muzikos mokykloje, įvyko neeilinis koncertas. Mokytojo I.Vežuko kvietimu mus aplankė fortepijoninis duetas – Ventspilio aukštesniosios muzikos mokyklos dėstytojai Sana Villeruša ir Francis Gailius. Mokytoja E. Čepulienė pristatė duetą ,,CURICULUM VITAE“, kuris gyvuoja nuo 2004 m. ir yra kelių tarptautinių konkursų laureatai. Koncerte skambėjo V.A. Mocarto  „Sonata“ F-dur KV 497, J. Bramso „Varijacijos Roberto Šuberto tema“ op. 23.  Klausytojų dėmesiui duetas pristatė Lietuvoje rečiau skambančią latvių kompozitorių muziką ( Vilnis Šmīdbergs, Romualds Jermaks, Andris Dzenītis). Duetas savo grojimu tiesiog pavergė koncerto publiką – sinchroniškumas, aukšta garso kokybė (nežiūrint į mūsų fortepijono 62 m. amžių!), sceninė kultūra. Bet visa tai tik žodžiai. Koncertą apibūdinti tinka tik Heinrich Heine gerai žinoma sentencija „ Ten kur dingsta žodžiai, prasideda muzika“...

Skaityti daugiau...
 

Sausio 15 dieną Naujosios Akmenės kultūros rūmuose vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ I etapas. Jame pasirodė 20 rajono jaunųjų dainininkų, kurie varžėsi keturiose (A, B, C, D) kategorijose.  Komisijos sprendimu į II etapą atstovauti mūsų rajoną atrinkti 10 geriausių kolektyvų.

Džiaugiamės mūsų mokyklos vokaliniu ansambliu „Repriza“: Fausta Borusevičiūte, Rugile Liaubaite, Rugile Buišaite, Guste Saudargyte, Ugne Parieštyte, Vilte Mišeikyte, Gabija Milašiūte, Austėja Nociūte, Kamile Truskauskaite, Austėja Rimkute, Kamile Šliožaite ir solistėmis Eidmante Lileikyte, Akvile Srūgyte. Mergaitės varžysis II etape su Šiaulių, Joniškio, Pakruojo, Radviliškio, Akmenės rajonų dainininkais dėl dalyvavimo televizijoje Vilniuje.

Mokines konkursui ruošė mokytojos Donvina Savickienė ir Genovaitė Bučiuvienė, akompanavo Raimondas Dievinas, Gintautas Jankus, Imants Vežuks ir Jokūbas Jankauskas.

Nuotraukos iš konkurso.

 
Visos teisės saugomos © 2021 Akmenės rajono Ventos muzikos mokykla.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.