Pradžia
Sveiki atvykę į Ventos muzikos mokyklą
Parašė Lilija SMALAKIENĖ   

Ketvirtoji  talentų ,,Menų mozaika“

„Menų mozaika“ kaskart  profesionalesnė...

Kas antrus metus Ventos muzikos mokyklos iniciatyva rengiamas jaunimo festivalis „Menų mozaika“ suburia jaunuosius atlikėjus: grojančius, dainuojančius, šokančius, taip pat  piešiančius, tapančius ar fotografuojančius jaunuosius kūrėjus. Kaskart festivalio dalyvių geografija plečiasi ir net peržengė šalies sienas.  Ir šį kartą  daugiau nei du šimtus dalyvių  sujungė „Menų mozaikos“ idėja.

Kai esi festivalio gerbėjas ir  ištikimas žiūrovas, žinai, ko tikėtis, bet pastebi ir pokyčius.  Juk smalsu, kaip per porą metų išaugo jaunosios „žvaigždės“, smalsu, ką naujo sugalvojo organizatoriai. Praėjusį penktadienį Ventos kultūros namai vėl  šurmuliavo.  Buvo daug žmonių, visuose kampuose skambėjo įvairiausi garsai,  atlikėjai derino instrumentus ir rengėsi pasirodymui. Žiūrovai sukinėjosi tarp eksponuojamų jaunųjų menininkų darbų.  Mažeikių rajono Balėnų pagrindinės, Platelių meno, Viekšnių Vinco Deniušio  meno, Naujosios Akmenės muzikos mokyklų, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus, Papilės Simono Daukanto, Ventos,  Akmenės ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijų jaunieji kūrėjai  festivalyje rodė tapybos, grafikos, fotografijos, įvairia technika atliktų darbų, karpinių ir net  animacinį filmą. Tai atskleidė ne tik jų gebėjimus, kūrybiškumą, bet ir ieškojimus, drąsą ir savitą požiūrį.

Skaityti daugiau...
 

Turiningas „Austėjos“ savaitgalis

Folkloro ansamblis „Austėja“, Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos vykdomo projekto partneris, spalio 27-28 d. viešėjo Palangoje. Palangos kurorto muziejuje vyko baigiamasis projekto „Liaudies kūryba. Šiuolaikinės interpretacijos“ renginys. Buvo eksponuojama Palangos mokyklos dailės skyriaus mokinių ir mokytojų kūrybos paroda, skirta Piliakalnių, Tautinio kostiumo metams bei vietos kultūros paveldui. „Austėjukės“ grožėjosi dailės darbais, šėlo liaudiškos muzikos vakaronėje bei skanavo žemaitiškų tradicinių valgių. Kitą dieną lankėsi Palangos gintaro muziejuje ir dalyvavo gintaro edukacinėje programoje. Ten sužinojo kaip atsiranda gintaras bei mokėsi atskirti tikrą gintarą ...

Renginio akimirkos.

 

Maestro Ruduo 2017

Aukso spalvomis pasipuošęs ,,Maestro Ruduo“ sukvietė didžiulį būrį jaunųjų solistų į respublikinį vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos festivalį-konkursą, kuris vyko Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje. Jame varžėsi dalyviai iš  Kauno, Klaipėdos, Palangos, Šiaulių, Tauragės, Plungės, Mažeikių ir mūsų Ventos muzikos mokyklos. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad ,,Maestro Ruduo‘‘ ir mums padovanojo 3 laureatų diplomus. Dominykas Mazaliauskas savo vidine emocija ir gražiu balso tembru sužavėjo ne tik publiką, bet ir komisiją, savo amžiaus E kategorijoje pelnė I laipsnio laureato diplomą. Labai išraiškingai, emocionaliai nuskambėjo Akvilės Srūgytės atliekamas postmodern kūrinys ,,Creep“. Ji  D kategorijoje pelnė II laipsnio  laureato diplomą.  Charizmatiškai, gražiu vokalu Etta James kūrinį atliko  Domynika Gurinaitė ir C kategorijoje  pelnė III laipsnio laureato diplomą. Visi laureatai buvo apdovanoti piniginėmis premijomis.

Dalyvius vertino kompetentinga 4 narių komisija. Komisijos pirmininkas-Artūras Novikas, Vilniaus kolegijos menų fakulteto docentas, džiazo mokyklos mokytojas-ekspertas. Raimonda Vaičiūtė - Klaipėdos St. Šimkaus konservatorijos džiazo skyriaus vedėja, Liepojos muzikos konservatorijos džiazo vokalo dėstytoja. Veronika Čičinskaitė-Vilniaus Tallat-Kelpšos konservatorijos džiazinio dainavimo dėstytoja ir Rita Urnežienė- Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė, vokalo pedagogė.

Aš labai džiaugiuosi savo  darbščiais mokiniais ir aukštais jų pasiekimais.  Labai esu dėkinga Dominykos mamytei Danguolei Gurinienei už pagalbą vykstant į konkursą.

Mokytoja - Genovaitė Bučiuvienė

 

Kanklininkių vasaros pradžia

Kanklininkės  Aistė Pakalniškytė, Gustė Saudargytė, Austėja Rimkutė, Iveta Bagdanavičiūtė ir Gabija Milašiūtė (mokytoja A. Nainytė) birželio 1 dieną  pasitiko vasarą Naujojoje Akmenėje. Jos buvo pakviestos dalyvauti Naujosios Akmenės kultūros centro renginyje skirtame Vaikų gynimo bei Tėvo dienoms paminėti. Renginys prasidėjo  spektakliu "Buratino nuotykiai", kurį maloniai žiūrėjo ir šio renginio dalyviai. Po spektaklio ventiškės kanklininkės pasirodė šventiniame koncerte ir klausėsi savo draugų kanklininkų iš Joniškio Algimanto Raudonikio meno  bei  Naujosios  Akmenės muzikos mokyklų. Koncerto pabaigoje pasirodęs "Lietuvos talentų" dalyvis, kanklių ansamblis "Sunny" iš Šiaulių (vad. K. Kuprytė) paliko didelį įspūdį ir įkvėpimą mergaitėms  labiau pamilti kankles ir jomis groti. Po koncerto renginio dalyviai savo turimus troškimus  kartu su balionais paleido į dangų  su viltimi, kad jų norai išsipildys atėjus  vasarai...

Fotografijos iš renginio.

 

Ventiškiai – Vakarų Lietuvos krašto dainų šventėje

Birželio antrąjį savaitgalį lyg didžiulė banga Klaipėdą užliejo Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė.   Šis daugybę dalyvių subūręs renginys buvo skirtas Mažosios Lietuvos lietuvių dainų šventės 90-mečiui. Ir skrido lietuviška daina tarsi paukštė iš Vasaros estrados, sukosi tautinių šokių rateliai, skambėjo muzika. Scenoje pasirodė 260 meno kolektyvų ir daugiau nei 7 tūkstančių jų dalyvių iš visos Lietuvos - chorų, etnografinių ir folkloro ansamblių, liaudies instrumentų orkestrų ir šokėjų grupių. Akmenės rajoną atstovavo mūsų mokyklos Tautinių muzikos instrumentų orkestras ir Tradicinių kanklių ansamblis ,,Austėja“ su mokytojais:  Aukse  Nainyte, Minifreda  Voronoviene, Dalia ir Gintautu Jankais. Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė sušildė daugybės jos pasižiūrėti susirinkusių klaipėdiečių širdis.

,,Esame labai patenkinti, matydami šią daugiatūkstantinę minią iš visos Lietuvos tiek vaikų, tiek suaugusiųjų, kurie myli liaudies dainą, šokį ir muziką ir puoselėja mūsų tradicijas. Tai teikia vilčių, kad ateityje mes turėsime ne tik klestinčią ekonomiką, bet ir kultūrą ne tik visoje Lietuvoje“, - klaipėdiečių vardu kalbėjo miesto  meras V. Grubliauskas.

Fotografijos iš šventės.

 

„Žmogus neišnyksta be pėdsako"

Rugsėjo 29 d. ansamblis „Mudu du" (birbynininkas G.Jankus ir kanklininkė A.Nainytė) dalyvavo renginyje „Žmogus neišnyksta be pėdsako" Joniškio rajono  Bučiūnų kaime. Ansamblis nuotaikingai pasitiko renginio dalyvius. Šildė tautinių muzikos  instrumentų garsais susirinkusius paminėti šio kaimo šviesuolius - Lietuvos kariuomenės brigados generolą K.Popeliučką ir  fizikos bei fizikinės chemijos pradininką Lietuvoje profesorių, steigiamojo seimo narį V.Čepinskį. Neįprasta buvo užsiregistruoti dalyvių sąraše žąsies plunksna ir gauti arbatos puodelyje su sodybos nuotrauka kaip padėką už dalyvavimą. Sodyboje buvo aukojamos Šv. mišios, atidengta atminimo lenta bylojanti apie 1928 m. įsteigtą pradinę mokyklą, kuri veikė iki šešto dešimtmečio... Popietę užbaigė bendrai su  visais dalyviais atliekant bendrą dainą „Giminės".

Nuotraukos iš renginio.

 

„Mudu du“ – Ventos bibliotekoje

Tautinių instrumentų ansamblis „Mudu du“ (birbynininkas mokytojas  Gintautas Jankus ir kanklininkė mokytoja  Auksė Nainytė) rugsėjo 12d. Ventos miesto bibliotekoje dalyvavo  paminint Juozo Miltinio 110 gimimo metines „Teatras kaip ugnies žemė“. Tarp filmo apie Juozo Miltinio biblioteką „Knygos gravitacija“ peržiūros bei pasidalinimų prisiminimais Juozo Miltinio mokinio aktoriaus Albino Kelerio ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos Juozo Miltinio palikimų studijos centro vedėjos Angelės Mikelinskaitės,  smagiu  liaudišku muzikavimu ansamblis „Mudu du“ palaikė šventišką ir smagią nuotaiką.

Aktorius A. Keleris, klausydamasis muzikinių intarpų, prisiminė Juozo Miltinio žodžius apie tai, kai jis numirs, tegul Filadelfijos orkestras pagroja „Sadutę“. Būtent šį kūrinį pagrojo Auksė ir Gintautas. „Čia tikras Juozo Miltinio gimtadienis“, - džiaugėsi svečias iš Panevėžio.

Renginio akimirkos.

 

Sveikatingumo projektas – gerai sveikatai

Gegužės – birželio mėnesiais Ventos muzikos  mokykloje buvo vykdomas Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos skirto finansavimo projektas „Įrodyta: muzika gydo!”.  Visas projekto dėmesys buvo skiriamas vaikų ir jaunimo sveikatos išsaugojimui ir stiprinimui, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui bei ugdymui visuomenėje.

Projekto vizija: savo sveikata besirūpinantys naujos kartos vaikai.

Projekto misija: supažindinti ir išmokyti geros sveikatos palaikymo pagrindų per muziką ir jogą.

Mokslininkų nustatyta, kad muzika daro teigiamą poveikį žmogaus sveikatai ir intelektui įvairiais lygmenimis: fiziologiniu, psichologiniu, socialiniu ir dvasiniu požiūriu. Visame pasaulyje muzika plačiai naudojama kaip relaksacinė, profilaktinė ir gydomoji priemonė. Didelis gyvenimo tempas, stresas, dideli mokymosi krūviai bendrojo lavinimo mokykloje – galimybė formuotis įvairiems nervinio pobūdžio susirgimams. Tačiau meninės išraiškos, jogos pagalba galima harmonizuoti jauno žmogaus dvasinį pasaulį, vidinius išgyvenimus, pagrindinį dėmesį teikiant teigiamų emocijų eksponavimui, kūrybiniam procesui, meninei veiklai. Muzika  ir joga stimuliuoja visas žmogaus biologines funkcijas: skatina teigiamas emocijas, slopina nervine įtampą, ugdo jausmus, formuoja estetinį skonį.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis11121314151617181920SekantisPabaiga»

Puslapis 12 iš 31
Visos teisės saugomos © 2024 Akmenės rajono Ventos muzikos mokykla.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.