Liaudies muzikos šventė

„TRIMITATIS“ Klaipėdoje

Tęsiant tradicijas bei puoselėdami lietuvių tautos ir savo krašto kultūrą, Žemaitijos ir Klaipėdos krašto lietuvių liaudies instrumentinės draugijos „Kanklės“ organizatoriai Klaipėdoje 2014 m. gegužės 16 d. surengė XIV Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos ansamblių ir orkestrų festivalį „TRIMITATIS“. Į šį festivalį buvo pakviesti dalyvauti šio festivalio nuolatiniai dalyviai Ventos muzikos mokyklos tautinės muzikos kolektyvai: folkloro ansamblis „Austėja“ ( vad. Auksė Nainytė), skudurininkų ansamblis ( vad. Dalia Jankuvienė), birbynininkų ansamblis ( vad. Vidmantas Virbickas), tautinės muzikos instrumentų orkestras ( vad. Minifreda Voronovienė).

Festivalio metu mūsų mokyklos  tautinio  meno  kolektyvai dalyvavo edukacinėje – koncertinėje programoje „Pažinkime lietuvių liaudies instrumentus“ Klaipėdoje „Vitės“ pagrindinėje mokykloje, o mokytojai tobulino tautinio muzikos instrumentų ir ansamblinio muzikavimo dalyko profesinę kompetenciją seminare „Tautinio instrumentinio muzikavimo tradicijų puoselėjimas“

Baigiamasis festivalio akordas buvo tautinės muzikos profesionalų nuotaikingas koncertas Klaipėdos Universiteto koncertų salėje. Malonu buvo girdėti ir mūsų mokytojo – kompozitoriaus Vidmanto Virbicko orkestrinį kūrinį „Žemaičių  karčemėlėj“, kurį aranžavo birbynių trio Klaipėdos Universiteto profesorius Vytautas Tetenskas.

Po koncerto „TRIMITAČIO“ dalyvių laukė siurprizas – kelionė keltu per Kuršių marias.

Foto reportažas.