„TRIMITATIS“- XV-asis Žemaitijos ir Klaipėdos  krašto tautinės muzikos ansamblių ir orkestrų festivalis

2015m balandžio 30d. jubiliejinis festivalis nuskambėjo Rietave ir jo apylinkėse. Jį organizavo  Rietavo M.K. Oginskio meno mokykla,  nuoširdžiai, šiltai  ir organizuotai priėmusi  virš 500 tautinių instrumentų muzikantų. Šiame muzikantų būryje buvo pakviesti dalyvauti šio
festivalio nuolatiniai dalyviai, Ventos muzikos mokyklos tautinės muzikos kolektyvai: Folkloro ansamblis „Austėja“ ( vad. Auksė Nainytė), Tautinės muzikos instrumentų orkestras (vad. Minifreda Voronovienė). Orkestro skudutininkus moko skudučiuoti mokytoja Dalia Jankuvienė, birbynininkų mokytojas – Vidmantas Virbickas, bosinių kanklių ir kontrabosinės birbynės virtuozines partijas atlieka mokytojai  Auksė Nainytė ir Gintautas Jankus.

Festivalio tikslas – populiarinti lietuvių tautinius instrumentus ir jais atliekamą muziką, kelti ansamblių ir orkestrų meninį lygį, puoselėti kultūrinį paveldą, vykdyti jo sklaidą ir tęsti festivalio tradicijas.
Kolektyvai  koncertavo rajono mokyklose, o baigiamasis  jungtinių kanklininkių, skudutininkų,  tradicinių kanklių, birbynininkų ir jungtinis tautinių instrumentų orkestro  festivalio koncertas vyko Rietavo Žemaitijos kolegijoje. Koncertui susiburti  pakvietė  daudytės garsas, ragų
sutartinė bei nuotaikingas  tabalų „pokalbis“. Festvalio metu veikė tautodailės mugė. Dalyviai lankė nemokamai  Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejų ir grožėjosi pavasariniais parko gamtos  vaizdais, likusiais  dvaro pastatais...

Nuotraukos iš festivalio.