Pradžia Veikla Koncertinė veikla Akmenės smuikelis 2016

Palaikome krašto kultūros tradicijas „Akmenės smuikelyje“

Pirmojo vasaros mėnesio viduryje – birželio 9–11 dienomis Akmenės apylinkėse vyko šventiniai renginiai, skirti krašto kultūros tradicija tapusio „Akmenės smuikelio“ 45-mečiui ir „Pasaulio žemaičių dienoms 2016“ paminėti. Šventės dienomis Akmenės Gamtos ir kultūros parke nesiliovė skambėjusi muzika, sukosi šokėjų poros, o kartkartėmis pasirodantis lietus neišvaikė susirinkusių žiūrovų.

Jubiliejiniame „Akmenės smuikelyje“ daugiau kaip 600 krašto meno mėgėjų surengė trijų dalių koncertą, kuriame pasirodė ir mūsų mokyklos kolektyvai: Tautinių muzikos instrumentų orkestras (vad. M. Voronovienė), folkloro ansamblis „Austėja“ (vad. A. Nainytė), jaunių choras „Genumai“ (vad. G. Bučiuvienė ir R. Dievinas) ir jaunučių choras „Čiulkinėlis“ (vad. D. Savickienė). Išties turtingomis programomis žiūrovus linksmino rajono ansambliai, chorai, pučiamųjų orkestras, liaudiškos kapelos.

Po finalinės jungtinio vaikų choro dainos „Šalis, kur mane užaugino“, kuriai solo partiją atliko mūsų mokinys Dominykas Mazaliauskas, į dangų pakilo gausybė oro balionų. Renginį vedusi aktorė Nijolė Narmontaitė, pašmaikštaudama ir žemaitiškai, pastebėjo, jog į mūsų rajono istoriją subtiliai, aukštu meniniu lygiu įsirašys jubiliejinis, 45-asis, „Akmenės smuikelis“.

Neeilinė šventė sulaukė teigiamų vertinimų – savivaldybės vadovai, susitikę su šventėje koncertavusių kolektyvų vadovais, dėkojo jiems už nuoširdų ir kūrybišką darbą, džiaugėsi išaugusia bendrąja kultūra, meno kolektyvų profesionalumu.

Jono Vapsvos, Aniceto Lupeikos ir Osvaldo Balodžio nuotraukos.