„Polkos ir pyrago“ vakaronėje „Austėjos“ šokiai ir dainos

Ventos muzikos mokyklos folkloro ansamblis „Austėja“ (vad. Auksė Nainytė) lapkričio 23 d. dalyvavo „Polkos ir pyrago“ vakaronėje, tema „Lietuvių liaudies šokis derliaus šventėje“, Šiaulių profesinio rengimo centre. Daudytės garsais paskelbus vakaronės pradžią, renginio dalyviai „apšilo“ kojas tradicinių šokių sūkuryje, kadangi reikėjo kojas paruošti trims tradicinių šokių („Oira“, „Gransveras“, „Dirižablis“) namų darbams. Tuo metu kompetentinga žiuri komisija (ir jos narė A. Nainytė) vertino pyragų ir tradicinių valgių skonį, paruošimą, pateikimą bei pristatymą. Atlikę šokių „namų darbus“ vakaronės dalyviai „sudegustavo“ pyragus ir tradicinius patiekalus. Pasistiprinę ir atgavę jėgas sukosi tradicinių šokių sūkuryje, o vakaronę užbaigė sustoję ratu, susikibę rankomis ir giedodami „Sraunus upelis tekėjo oi valioj valioj Lietuva“. Pajutę vienybę ir darną lietuvių tradicijose, pasijutę tikri Lietuvos patriotai bei tradicijų tęsėjai, didžiulių įspūdžių kupini, grįžo namo.

Renginio akimirkos fotografijose.