Pradžia Veikla Koncertinė veikla Orkestras 25-ąjį kartą sveikina Lietuvą

Orkestras  25-ąjį kartą sveikina Lietuvą

Tautinio atgimimo dvelksmas neaplenkė ir Ventos muzikos mokyklos. Lietuvių liaudies instrumentai tapo ypač populiarūs. 1991 metais rugsėjį susikūrė Ventos muzikos mokyklos Tautinių muzikos instrumentų orkestras (vadovė M. Voronovienė). 1992 metais orkestras savo koncertine programa jau pirmąjį kartą sveikino Lietuvą valstybinių švenčių progomis.

Iš pradžių orkestre grojo tik kanklės ir birbynės, vėliau įsijungė ir kiti tautiniai muzikos instrumentai: skudučiai, lumzdelis, džingulis, skrabalai, Sekminių ragelis. Reikšmingas mokytojo Vidmanto Virbicko indėlis – ugdo birbynininkus, didžiąją dalį orkestro repertuaro sudaro jo aranžuotės ir originalūs kūriniai. Skudučiuoti vaikus moko mokytoja Dalia Jankuvienė. Savo grojimu orkestre talkina mokytojai: bosinėmis kanklėmis – Auksė Nainytė, kontrabosinėmis kanklėmis – Dalia Jankuvienė, kontrabosine birbyne – Gintautas Jankus.

Visus 25-erius kūrybinės veiklos metus orkestras aktyviai koncertuoja, dalyvauja įvairiuose konkursuose, festivaliuose. Jo atliekama muzika džiugino klausytojus visose respublikinėse Moksleivių dainų šventėse, Pasaulio lietuvių dainų šventėse bei Visuotinėse Dainų šventėse Vilniuje, respublikiniuose festivaliuose – „Ralio“, „Ainių sutartinė“, „Skambėkite, kanklės“, Šiaulių krašto – „Muzikos pavasariai“, „TŪTO“, Žemaitijos ir Klaipėdos krašto „Mes – Lietuvos vaikai“, „Trimitatis“. Kolektyvui teko keliauti ir koncertuoti užsienyje: Lenkijoje, Italijoje, Vokietijoje. Kas 5 metai vyko orkestro jubiliejiniai renginiai: teatralizuotas koncertas orkestro 10-mečiui paminėti ir ta proga išleista kompaktinė plokštelė, 15-os metų sukakties koncertas „Jau saulelė...“, 20-mečiui skirtas koncertas „Pakol jauni esma...“. Kolektyvas yra pelnęs metų geriausio tautinių instrumentų orkestro ir vadovo nominaciją „Aukso paukštė“, kurią skyrė Lietuvos liaudies kultūros centras.

2016 metai – 25-ieji kūrybinės veiklos metai – Ventos muzikos mokyklos Tautinių muzikos instrumentų orkestro kolektyvui buvo turiningi. Orkestrantai negailėdami savo laisvo laiko repeticijoms, tinkamai paruošė koncertinį repertuarą. Orkestro jubiliejinis maratonas prasidėjo koncertiniais renginiais Valstybinių švenčių progomis rajono kultūros įstaigose, toliau sekė pasirodymai V tarptautinio vaikų ir jaunimo tautinės muzikos festivalyje ,,TŪTO 2016“ Naujojoje Akmenėje ir Šiauliuose, XVI Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinių instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalyje „Trimitatis“ Skuodo rajone, Ylakiuose. Birželio mėnesį orkestras su koncertine programa dalyvavo rajoninėje meno šventėje ,,Akmenės smuikelis“ bei renginiuose, kuriuos organizavo mokyklos bendradarbiavimo partneriai – Ventos socialinės globos namai respublikiniame liaudiškos muzikos festivalyje ,,Kaip paukšteliai žaliam gojuj“ ir Latvijos Respublikos Iecavos meno mokyklos organizuotoje šventėje, skirtoje Tarptautinei Stepo dienai.

Mūsų mokyklos Tautinių muzikos instrumentų orkestras atliko nuotaikingą programą, kuri buvo puikiai įvertinta kolegų, šio žanro žinovų gražiais atsiliepimais bei klausytojų gausiais aplodismentais. Renginių organizatoriai dėkojo už kūrybiškumą puoselėjant tautinę muziką bei ruošiant jaunuosius muzikantus orkestro vadovei M. Voronovienei, mokytojams: V. Virbickui, D. Jankuvienei, G. Jankui.

Liepos 1–6 dienomis ventiškių orkestras gyveno, repetavo Vilniuje ir dalyvavo Ansamblių vakare ,,Koks gražus tavo veidas gimtine”. Tai pati margiausia Moksleivių dainų šventės dalis, pats judriausias ir linksmiausias Dainų šventės renginys, Kalnų parke subūręs per penkis tūkstančius dalyvių, kurie šoko, grojo ir dainavo.

Moksleiviai ne tik repetavo ir koncertavo, bet ir praplėtė savo akiratį aplankydami žymių Lietuvos muzikų – Jono Švedo, Juozo Tallat-Kelpšos bei Julijos Dvarionaitės gimtinę – Ylakius. Latvijoje grožėjosi Rundalės pilimi, Bauskės pilies ansambliu, o mūsų sostinėje Vilniuje pabuvojo Valdovų rūmuose bei TV bokšto ,,Paukščių take“.

Muzikuodami drauge orkestrantai patiria daug teigiamų emocijų, galimybę pasirodyti, būti išgirstiems, pažinti kitus muzikuojančius. O mūsų mokytojų pagrindinis tikslas – ugdyti tikrą meno mylėtoją. Tą buvimą kartu daugelį metų, repeticijas, koncertinį jaudulį, malonias akimirkas po pasirodymų prisimins visą gyvenimą orkestrantai: Toma Leistrumaitė, Simona Vaitkutė, Gabrielė Navickaitė, Gintarė Vaitkutė, Marta Majauskaitė, Andželika Dumšaitė, Deimantė Statkevičiūtė, Domantas Mančius, Nojus Varanavičius, Monika Žukauskaitė, Vyltė Kiudulaitė, Guoda Čemalonskaitė, Minijus Lekšaitis, Rokas Razumovas.

Taigi, šią Valstybės gimimo dienos proga 25-ąjį kartą orkestras Lietuvą pasveikino koncertu Viekšniuose, Mažeikių rajone. Šventinį koncertą praturtino mokytojos Dalios Jankuvienės akordeonistės ir mokytojos Donvinos Savickienės ugdomi dainorėliai, kuriems akompanavo mokytojas Raimondas Dievinas. Atmintyje lieka dar viena graži šventė, daugybė aplodismentų, sveikinimų ir koncerto kulminacijos – finalinės dainos prasmingi žodžiai: ,,Paimkim Lietuvą visi ant rankų, priglauskim Lietuvą, kaip kūdikį brangų...“

Turininga veikla nesibaigia. Orkestrantai, pilni gerų emocijų, įgiję naujos patirties, rengiasi dalyvauti dar ne viename 25-ojo koncertinio maratono renginyje bei prasmingame pasiruošime Valstybės šimtmečiui.

Nuotraukos iš koncerto Viekšniuose.