Parašė I.Vežuks

Imanto Vežuko klasės 2016-ųjų SUPERPAVASARIS

Dienos ir savaitės bėga labai greitai – 2016-ieji metai pralėkė kosminiu tempu. Manoma, kad laiko versmė vis greitėja. Fortepijono pedagogams ir adventinis laikotarpis yra kupinas darbų, koncertų, renginių, konkursų. Gerai, kad metų pradžia yra ramesnė ir turime laiko pažvelgti atgal, ir apibendrinti tai, kas svarbu. Kasdieninė rutina ištirpsta kaip Salvadoro Dali laikrodžiai, bet išlieka reikšmingi ir gražūs įvykiai, kuriuos norėčiau paminėti toliau:

1. Balandžio 20 d. IV respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „Saulėtos gaidos“ Šiaulių Sauliaus Sondenckio menų gimnazijoje. Dalyviai – Dominyka Gurinaitė (repertuaras: J. S. Bachas „Dvibalsė invencija“ G-dur, BWV 781, D. Alekxander „Corps de ballet“ Ges-dur, A. Jegelavičius „...iš toli“) ir Emilija Lopaitytė (repertuaras: J. Mediņš „Noktiurnas“ G-dur, J. Haydn „Sonata“, I dalis D-dur, Hob XVI:19). Rezultatai – E. Lopaitytė diplomantė.
  2. Gegužės 4 d. Naujosios Akmenės fortepijoninės muzikos festivalis „Pianoforte 2016“. Dalyviai: fortepijoninis duetas Goda Mikužaitė ir Lidija Puščiūtė (repertuaras: G. Hengeveld „Lėtas fokstrotas“, M. Moszkowski „Ispanų šokis“ op.12 nr. 1.) ir solistė Imantė Vežuka (repertuaras – M. Mier „Maracass“).
  3. Gegužės 13 d. V Tarptautinis Vlado Jakubėno jaunųjų pianistų konkursas Biržų dvare. Dalyviai – fortepijoninis duetas „Venta Piano Duo“ (E. Lopaitytė ir D. Gurinaitė) (repertuaras: V. Jakubėnas „Miško paslaptingų būtybių šokis“ ir M. Moszkowski „Ispanų šokis“ op. 12 n. 2.). Rezultatai – diplomantės ir specialusis prizas – teisė koncertuoti Rygos Jaz Medinšo 1-osios muzikos mokyklos gala koncerte „Muzikuojam kartu su draugais“. Fotografijos.
  4. Gegužės 19 d. I. Vežuko klasės mokinių pavasarinis baigiamasis koncertas. Dalyviai – visi klasės ugdytiniai. Repertuaras – nuo baroko iki džiazo.
  5. Gegužės 25 d., 11 val. Respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „Polifonija ir aš“ Radviliškio muzikos mokykloje. Dalyviai – E. Lopaitytė (repertuaras: D. Scarlatti „Fugette“ ir J. Ivanovs „Preliudas“). Rezultatai – I vietos laureato diplomas ir diplomas už geriausiai atliktą polifoninų kūrinį.
  6. Gegužės 25 d., 18 val. Tarptautinis vargonų muzikos festivalis „M. K. Čiurlionio įkvėpti vakarai“ Radviliškio bažnyčioje. E. Lopaitytė vargonais atliko D. Scarlatti „Fugette“. Fotografijos.
  7. Gegužės 27 d. Tarptautinis kamerinės muzikos konkurso gala koncertas „Muzikuojame kartu su draugais“ Rygos Jaz Medinš 1-ojoje muzikos mokykloje. Dalyviai – „Venta Piano Duo“ (repertuaras: S. Žentelis „Šventė prasideda“ ir M. Moszkowski „Ispanų šokis“ op.12 n. 2.).
  8. Birželio 1 d. Tarptautinei Stepo šokio dienai skirtas koncertas Iecavos (Latvija) meno mokykloje. Dalyviai – „Venta Piano Duo“ (repertuaras: S. Žentelis „Šventė prasideda“ ir M. Moszkowski „Ispanų šokis“ op.12 n. 2.). Fotografijos.
  9. Liepos 1 d. Tarptautinis teatrinis projektas „Meninių sintezių inspiracija“ Mažeikių šv. Pransiškaus Asyžiečio aikštėje. „Venta Piano Duo“ – pagrindinis festivalio instrumentinės muzikos atlikėjas (repertuaras: 11 kūrinių fortepijoniniam duetui ir solo). Fotografijos.
  10. Spalio 20 d. (mums pavasaris dar tęsiasi!) festivalis „Mažųjų talentų šou 2016“ Mažeikių kultūros rūmuose. „Venta Piano Duo“ – pagrindiniai renginio atlikėjai (repertuaras: 6 kūriniai fortepijoniniam duetui). Fotografijos.

O čia pavasaris jau baigiasi...