Pradžia Veikla Dalyvavimas konkursuose Venta piano duo Utenoje
Parašė I.Vežuks

„Venta piano duo“ Utenoje

Ankstyvas vasario 24-osios rytas. „Venta piano duo“ ( Emilija Lopaitytė ir Dominyka Gurinaitė, mokyt.I. Vežuks)  kelionė į antrąjį tarptautinį prof. Veronikos Vitaitės fortepijoninių ansamblių konkursą, prasidėjo siaubingai: plikledis, audringas vėjas, šlapdriba, „pliurzė ant kelio“, nerealiai slidu (tyliai pagalvojau, tik tornado ir cunamio betrūksta). Dėl šių meteorologinių sąlygų, pavėlavome į repeticiją konkurso salėje. Atrodė, kad šiandien esam pasmerkti nesėkmei. Tačiau mergaičių duetas rankų nenuleido. Labai gerai „apšilo“, prasigrojo, pozityviai nusiteikė psichologiškai ir ramiai sulaukė savo pasirodymo eilės. Čia dienos sunkioji pusė ir baigėsi. Į sceną duetas žengė drąsiai, pasitikinčiai ir puikiai atliko konkursinę programą (V.A. Mozart „Rondo“ iš sonatos C-dur K. 19d. ir Moszkowski „Ispanų šokis“ op.12 nr.2). Duetas pademonstravo mocartišką eleganciją ir ispanišką temperamentą ir pelnė laureato diplomą.

Konkurso eigoje ypatingai sužavėjo komisijos pirmininkės prof.V. Vitaitės charizma. Profesorė atidžiai išklausė kiekvieną konkursantą, tarsi pirštais išgrodama atliekamą repertuarą. Per apdovanojimo ceremoniją, profesorė taip pat pažymėjo, kad Ventos muzikos mokykla Utenoje startavo pirmą kartą ir pakvietė „Venta piano duo“ į tarptautinį Druskininkų kamerinių ansamblių konkursą, kuris vyks lapkričio mėnesį.

Mokytojas I. Vežuks nuoširdžiai dėkingas mokinių tėveliams už visokeriopą pagalbą ruošiantis konkursams.

Nuotraukos iš festivalio.