Pradžia

Aukšto meistriškumo pamokos Klaipėdoje

Lapkričio 19 – 23 dienomis Klaipėdoje vyko tarptautinis seminaras „Pianisto rengimo tarptautiniams konkursams papildomas aspektas: atviros meistriškumo paskaitos ir pamokos“. Organizatoriai Ventos muzikos mokyklos  ugdytinėms skyrė 3 pamokas: vieną - Emilijai Lopaitytei, kuri  atliko  J. S. Bacho Preliudą ir Fugą B-dur (pamoką vedė profesorius Juris Kalnciems) ir dvi pamokas fortepijoniniam duetui - Dominykai Gurinaitei ir Emilijai Lopaitytei. Duetas  atliko L. van Bethoveno „Rondo moderato“ op.6 (pamokas vedė profesorius Normunds Viksne ). Latvių  profesorių, garsių pianistų J. Kalnciems ir N. Viksne iš Rygos, meistriškumo pamokos vyko be galo įdomiai ir intensyviai. Profesoriai minėtuose kūriniuose nubrėžė galutinio atlikimo tikslus, daug dėmesio skyrė kūrinių formos ypatumams ir garso kokybei. Tai neįkainuojama patirtis mokinėms ir jų mokytojui Imantui Vežukui.

Nuotraukos iš seminaro.