Pradžia Veikla Mokyklos renginiai Ventspilio duetas

Ventspilio duetas  Ventos muzikos mokykloje

Lapkričio 13-ą dieną Ventos muzikos mokykloje, įvyko neeilinis koncertas. Mokytojo I.Vežuko kvietimu mus aplankė fortepijoninis duetas – Ventspilio aukštesniosios muzikos mokyklos dėstytojai Sana Villeruša ir Francis Gailius. Mokytoja E. Čepulienė pristatė duetą ,,CURICULUM VITAE“, kuris gyvuoja nuo 2004 m. ir yra kelių tarptautinių konkursų laureatai. Koncerte skambėjo V.A. Mocarto  „Sonata“ F-dur KV 497, J. Bramso „Varijacijos Roberto Šuberto tema“ op. 23.  Klausytojų dėmesiui duetas pristatė Lietuvoje rečiau skambančią latvių kompozitorių muziką ( Vilnis Šmīdbergs, Romualds Jermaks, Andris Dzenītis). Duetas savo grojimu tiesiog pavergė koncerto publiką – sinchroniškumas, aukšta garso kokybė (nežiūrint į mūsų fortepijono 62 m. amžių!), sceninė kultūra. Bet visa tai tik žodžiai. Koncertą apibūdinti tinka tik Heinrich Heine gerai žinoma sentencija „ Ten kur dingsta žodžiai, prasideda muzika“...

Bet tai dar ne viskas – duetas kartu su mokytoju I. Vežuku generuoja idėją sukurti ambicingą projektą – apjungti visas muzikos mokyklas, kurios yra miestuose ant Ventos upės kranto ir suorganizuoti bendrą muzikos festivalį. Lietuvos pusėj – Kuršėnai, Venta, Viekšniai, Mažeikiai, o Latvijos – Skrunda, Kuldiga ir Ventspils. O festivalio formulė paprasta – tam tikras kiekis geriausių įvairių instrumentų jaunųjų atlikėjų festivaliai paeiliui minėtuose Lietuvos ir Latvijos miestuose.

Nuotraukos iš koncerto.