Pradžia Veikla Mokyklos renginiai Pamatėme, koks yra menų uraganas
Parašė Roma JONIKIENĖ   

Pamatėme, koks yra menų uraganas

Šviečiantys Ventos kultūros namai ir į tą pačią pusę traukiančių žmonių būreliai signalizavo, kad kažkas bus... Pravėrus duris pagavo ir įsuko Mažeikių Vytauto Klovos  muzikos mokyklos pučiamųjų orkestro „Griaustinis“ grojamos melodijos. Kultūros namų foje eksponuojama rajono švietimo įstaigų  jaunųjų dailininkų kūrinių paroda prikaustė dėmesį.

Atvykome gerokai iki koncerto ir iškilmių, bet buvo kur kas ankstesnių už mus – salė beveik pilna žiūrovų. Abiejose scenos pusėse – multimedijų ekranai, o juose  jaunųjų menininkų kūriniai keitė vienas kitą.  Tuo pačiu būdu pristatyti visi atlikėjai. Tad kiekvienas, o ir nenugirdęs, kas dainuoja, groja ar šoka, informaciją galėjo perskaityti ekrane. Gimtadieniui skirto koncerto rengėjai suplanavo dviejų dalių pasirodymą. Pirmoji dalis su maža išimtimi skirta svečių pasirodymams, antroji – saviškiams ir sveikintojams, panorusiems tarti žodį ir padovanoti gėlių. Koncertuojančiųjų buvo gausu,  kada, jei ne šventinį vakarą, puikus metas parodyti bent mažą dalelę pasiekto rezultato. Šventės simbolis – penktą kartą pagal Jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio programos projektą sukviesto renginio „Menų mozaika“ – kaleidoskopas.

 

 

Keturiolika pasirodymų pamatėme ir išgirdome pirmoje šventės dalyje. Viskas prasidėjo nuo „Audros“ –  studijos „Kosmėja“ iš Šiaulių merginų šokio. Ventiškės sesės Gustė, Darija ir Estėja Godelytės skambino pianinu, Kuršėnų meno mokyklos violončelininkė K. Milieškaitė pasveikino gimtadienį švenčiančią mokyklą kūriniu „Rondo Finale“. Į sceną „pabiro“ Ventos kultūros namų sportinių šokių kolektyvo šokėjai. Plojimų vaikams negailėta. Iš kaimyninės Latvijos atvyko du  kolektyvai – grojo Duobelės muzikos mokyklos fleitininkų trio ir džiazinis kvartetas. Įspūdingai pasirodė skrabalais grojantis R. Gedraitis iš Joniškio. Iš Šiaulių  atvyko folkloro ansamblis „Vieversėlis“, draugai iš Naujosios Akmenės muzikos mokyklos atvežė kanklių ansamblį „Arpedžio“ ir smuikininkų ansamblį „Stebuklingas strykas“. Akmenės gimnazijos šokių grupė „Akimirka“ mokyklos gimtadieniui padovanojo puikų šokį.  Iš vestibiulio į sceną užlipo pučiamųjų orkestras „Griaustinis“, sugrojo trankiąją melodiją „Šventė pakrantėje.“ Pirmoje koncerto dalyje dainavo Ventos muzikos mokyklos solistė D. Gurinaitė ir vokalinė grupė „Belekuoks“.

Trylika pasirodymų laukė antroje koncerto dalyje. Pirmieji šoko ir dainavo ankstyvojo muzikinio ugdymo programos vaikai. Koncertavo folkloro ansamblis „Austėja“, mergaičių vokalinis ansamblis „Repriza“, skudutininkų, saksofonistų, akordeonininkų ansambliai, skambino fortepijoninis duetas E. Lopaitytė ir D. Gurinaitė. Trimitavo T. Buta, solo dainavo A. Srūgytė, vokalinė grupė „Belekuoks“, jaunučių choras „Čiulkinėlis“. Du baigiamieji pasirodymai apjungė dainininkus ir muzikantus – dirigavo Ventos muzikos mokyklos direktorė M. Voronovienė – scenoje sunkiai tilpo jungtinis tautinių muzikos instrumentų orkestras, vaikų ir suaugusiųjų choras „Ventava“,  solo atliko E. Lileikytė ir A. Vaičiakauskas. Jungtinis vaikų ir suaugusiųjų choras „Ventava“, diriguojamas D. Savickienės, atliko baigiamąją dainą.

Sveikintojai ilgai laukę eilės kalbėjo trumpai, keliuose sakiniuose sutalpino prasmingus palinkėjimus. Sveikino vicemeras T. Martinaitis, Seimo nario padėjėja A. Jacikevičienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė G. Karvelienė, Ventos seniūnė G. Mačiuvienė, rajono tarybos narė Z. Paulikienė, Ventos gimnazijos direktorė D. Gricienė, Ventos socialinių globos namų atstovė, Joniškio, Mažeikių, Duobelės muzikos mokyklų atstovai, muzikos mokyklos tėvų atstovė D. Lopaitienė. Prisiminti Ventos muzikos mokyklos laimėjimai – dvi „Aukso paukštės“, kelios dešimtys laimėtų konkursų. Įteikta daug padėkos raštų – nuo Švietimo ir mokslo ministro Ventos muzikos mokyklai ir direktorei, nuo Seimo nario V. Ąžuolo. Mero padėkos įteiktos pedagogams, vieningiems kaip kumštis – M. Voronovienei, R. Dievinui, V. Griciui, G. Jankui, D. Jankuvienei, A. Nainytei, E. Čepulienei, G. Bučiuvienei, K. Batavičiui, I. Vežukui, D. Savickienei, mokinėms E. Lopaitytei, D. Gurinaitei už pasiektus laimėjimus.

Daug atlikėjų, pedagogų  pavardžių ir  tai svarbu, viskas, kas juodu ant balto parašyta popieriuje, išlieka dešimtmečiams.

 
Visos teisės saugomos © 2021 Akmenės rajono Ventos muzikos mokykla.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.