Italijoje laimėtas GRAND PRIX

(straipsnis iš laikraščio „VIENYBĖ“)

Kai  mažutė mergytė su šviesiomis kasytėmis atvėrė Ventos muzikos mokyklos duris, niekas ir negalvojo, kas jos laukia. Mergaitės norai buvo tradiciniai – išmokti groti akordeonu. Kaip tarė – taip ir padarė. Ji stengėsi, daug dirbo, todėl dabar rezultatais gali didžiuotis, taip sako Ventos muzikos mokyklos pedagogai. Koncertai, festivaliai, konkursai sekė vienas po kito. Prieš ketverius metus ji išrinkta absoliučiai geriausia atlikėja kaimyniniame Mažeikių rajone. Taip pat ir 2010 metais. Padaryti garso įrašai studijoje, išleistos kompaktinės plokštelės.

Tolimesnė jos konkursinė ir koncertinė praktika dar įspūdingesnė: 209 m. Vilniuje vykusio akordeonininkų konkurso tarptautinėje kategorijoje ji tapo diplomante, tarptautiniame konkurse „ASCOLTATE“ – ji laimėjo trečiąją vietą. 2010 m. Akordeono asociacijos organizuotame projekte „Nauji vėjai“ Viktorija koncertavo Klaipėdoje, Šiauliuose, Palangoje. Ir pernai, ir šiais metais Viktorija savo meistriškumą demonstravo tradiciniame akordeono festivalyje „Tutti“, o tarptautiniame akordeono muzikos konkurse Valtidonėje (Italija) Viktorija pernai buvo antra. Šių metų pasirodymas šiame prestižiniame festivalyje dar sėkmingesnis – Viktorija laimėjo pirmąją vietą.

Šiemet Viktorijos grojimo galėjo klausytis ir televizijos projekto „2 minutės šlovės“ žiūrovai. Dabar Viktorijos laukia filmavimas projekto pusfinalyje.

Svarbiausias šių metų septyniolikmetės Papilės S.Daukanto gimnazijos vienuoliktokės pasiekimas tarptautiniame akordeono muzikos konkurse Lanciano (Italija) laimėtas Grand Prix.

Viktorija su mokytoja jau turi kvietimą dalyvauti tarptautiniame konkurse Slovakijoje.

Kantrus darbas, tikslo siekimas, mokytojos Vaidos Mikalauskienės pedagoginis profesionalumas – nuolatiniai Viktorijos gyvenimo palydovai. Šio dueto pasiekimais džiaugiasi ir didžiuojasi draugai, kolegos, mokytojai, šeima.