Tarptautinis Prano Stepulio kamerinių liaudies instrumentinės muzikos ansamblių konkursas

Jau trečią kartą Saulės mieste vyko tarptautinis Prano Stepulio kamerinių liaudies instrumentinės muzikos ansamblių konkursas. Tradiciniu tapęs renginys šiais metais yra skiriamas koncertinių kanklių ir akademinio kankliavimo pagrindėjo, profesoriaus Prano Stepulio (1913-2007) 100-mečiui bei Šiaulių miesto 777-osioms įkūrimo metinėms. Konkurse buvo pakviesta dalyvauti 31 liaudies instrumentinės muzikos kolektyvas iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos muzikos, meno mokyklų, aukštesniųjų bei aukštųjų mokyklų. Konkurso dalyvius vertino garbinga žiuri komisija, kurią sudarė: Pirmininkė - Lina Naikelienė (Lietuva);  Nariai: Harold Oberlechner (Austrija), Vytautas Tetenskas (Lietuva), Teiksma Jansone (Latvija), Kristi Muhling (Estija), Pavel Lukovanov (Rusija).

Šiame konkurse Akmenės rajoną atstovavo Ventos muzikos mokyklos Tautinių muzikos instrumentų ansamblis, kurį komisija įvertino III laipsnio diplomu. Konkursui atsakingai ruošėsi ir gerai pasirodė moksleiviai:  Toma Leistrumaitė – kanklės, Simona Vaitkutė – kanklės, Lukas Lekšaitis – birbynė, Dovidas Mažulauskas – birbynė, Domantas Mančius – skrabalai. Vadovas - Vidmantas Virbickas.